Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

USDCAD w górę po danych z rynku pracy

0
Podziel się:

Ubiegły piątek przyniósł serię ważnych danych z rynku pracy i o bilansie handlu zagranicznego ze Stanów Zjednoczonych i Kanady.

USDCAD w górę po danych z rynku pracy

Co pozwoliło dokonać porównania kondycji obu gospodarek w lutym. Bilans danych wyraźnie wsparł dolara amerykańskiego. USDCAD umocnił się w piątek z poziomu 1.098 do 1.108.

Pozytywnie zaskoczył odczyt zmiany zatrudnienia w sektorze pozarolniczym w USA, która w lutym wyniosła 175 tys. wobec prognozy 150 tys. W górę do 129 tys. z 113 tys. zrewidowano także odczyt za poprzedni miesiąc. Gorsza od oczekiwań okazała się stopa bezrobocia, która wyniosła 6.8%, wobec oczekiwanych 6.7%. Deficyt handlu zagranicznego wyniósł w USA -39.1 mld USD i okazał się zgodny z oczekiwaniami. Dla porównania stopa bezrobocia w Kanadzie wyniosła zgodnie z oczekiwaniami 7%, rozczarowanie przyniósł natomiast spadek zatrudnienia o 7 tys., ponieważ oczekiwania rynkowe zakładały wzrost zatrudnienia o 15 tys. Do -0.18 mld CAD zmniejszył się natomiast deficyt bilansu handlu zagranicznego. Prognoza wynosiła -1.1 mld CAD. W ogólnych rozrachunku potwierdziły się oczekiwania co do postępującego ożywienia w USA. Na korzyść USD przemawiają także perspektywy zacieśniania polityki pieniężnej przez FED vs. BoC.

W ujęciu technicznym kurs USDCAD pod koniec ubiegłego tygodnia odbił się od wsparcia na poziomie 1.095 (23.6 proc. zniesienie Fibo fali wzrostowej z IV kw. 2013 r.) i w piątek zdołał odrobić straty z dwóch poprzednich dni, przebijając po drodze 50-sesyjną średnią kroczącą. Przez ostatnie dwa tygodnie na wykresie uformował się trend korekcyjny. Przebicie linii trendu spadkowego w okolicach 1.11 otworzyło drogę do dalszych wzrostów. W ujęciu długoterminowym USDCAD porusza się bowiem, od września ubiegłego roku w kanale wzrostowym. W przypadku realizacji scenariusza wzrostowego, opór dla kursu stanowić będzie linia szczytów z końca stycznia i połowy lutego, tj. poziom 1.1186.

forex
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)