Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
WZI
|

12 tys. na dziecko. Jest kilka haczyków

44
Podziel się:

Projekt ustawy o Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym ujrzał światło dzienne. Okazuje się, że nie wszyscy będą mogli liczyć na takie same pieniądze - podaje sobotni "Fakt".

12 tys. na dziecko. Jest kilka haczyków
12 tys. na dziecko. Znamy warunki. (money.pl, Rafał Parczewski)
bEDXwUjp

Nowe świadczenie dla rodziców przysługuje dzieciom w wieku pomiędzy 12. a 36. miesiącem życia. W sumie rodzice dostaną 12 tys. zł na drugie i każde kolejne dziecko.

Rodzice będą mogli wybrać, czy chcą dostawać po 500 złotych miesięcznie przez dwa lata, czy 1000 złotych przez rok.

Taki wybór będą mieli jednak tylko rodzice, którzy są małżeństwem. Samotni rodzice będą dostawać po 500 złotych miesięcznie.

bEDXwUjr
Zobacz także: Zamieszanie wokół nowego 500+. Wiceminister wszystko wyjaśnia

Ustawa ma wejść w życie w 2022 roku, ale obejmie też dzieci urodzone w latach 2019 - 2020. Część rodziców nie dostanie jednak pełnej kwoty 12 tys. - pisze "Fakt".

Pieniędzy w ogóle nie dostaną rodzice, którzy mieszkają z dziećmi za granicą. Jeśli poza Polską mieszka tylko jedno z rodziców, ZUS sprawdzi, czy na dziecko nie jest pobierane inne, podobne świadczenie.

bEDXwUjx

ZUS będzie miał także prawo do wstrzymania wypłaty Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego, jeśli uzna, że pieniądze są marnotrawione. Wtedy część środków będzie trafiała do rodziny w formie pomocy materialnej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDXwUjS
pieniądze
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(44)
Lucek
4 dni temu
Wiecie "sponsorowanie patologii", "wszyscy za to płacą" są ludzie którzy nie mają możliwości pójść do pracy bo jak wyjdę z domu i zostawię żonę albo dziecko zostaję od razu karany bo prawo ustaliło że opiekun nie może pracować nawet na pół etatu. Tak samo jak u tych pracujących też są patologie.. Wszędzie jest patola nie tylko u tych co nie mają pieniędzy. Ja np chciałbym móc pracować, ale nie mogę bo z automatu według prawa pozostawiając osobę niezdolną do sam. egz. to tak samo jakbym zostawił dwoje dzieci z nożami i wyszedł do sklepu mając nadzieje że się nie pozabijają..
Krys88
miesiąc temu
O cholera! A już miałem do roboty iść. Super.
Ewa
2 miesiące temu
Bez sensu rozdają na prawo i lewo a wszyscy za to płacą ....
bEDXwUjT
wkuta andzia
2 miesiące temu
czy nasz kraj stać na sponsorowanie PATOLOGII.niech do pracy się wezmą a nie uczciwy człowiek ma sobie ręce powyrywać żeby nierobów sponsorować .Na służbę zdrowia pieniądze dać żęby ci ktorzypracują na to wszystko mieli gdziesięleczyć .NIE NIE NIE to nie nowy ład tylko jeden wielki BURDEL,
Głos
2 miesiące temu
Jak tak dalej pójdzie to cała elita Polskiego kleru przystąpi do do programu już jawnie. To dopiero będzie wydarzenie....
...
Następna strona