Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. WZI
|

12 tys. na dziecko. Wyjaśniamy kto dostanie

64
Podziel się:

W piątek Sejm zajmie się projektem wprowadzającym "nowe 500 Plus", czyli Rodzinny Kapitał opiekuńczy. Rodzice dostaną 12 tys. złotych na dziecko. Sprawdź co trzeba zrobić, by dostać pieniądze.

12 tys. na dziecko. Wyjaśniamy kto dostanie
12 tys. na dziecko. Wyjaśniamy kto dostanie. (money.pl, Rafał Parczewski)

Świadczenie w wysokości 12 tys. złotych będzie przysługiwać rodzicom dzieci w wieku od 12 do 36 miesięcy. Pieniądze dostaną wszyscy rodzice, program nie ma kryterium dochodowego.

Pieniądze nie będą wypłacane z automatu. Aby je otrzymać, trzeba będzie złożyć odpowiedni wniosek. Rodzice będą mogli zdecydować, czy chcą otrzymywać po 500 złotych przez dwa lata, czy po 1000 przez rok.

Świadczenie będzie przysługiwać także rodzicom, którzy już mają dzieci między 12 a 36 miesiącem życia. W takim przypadku pieniądze dostaną za okres od wejścia w życie ustawy do ukończenia przez drugie dziecko 36 miesiąca.

Zobacz także: Polski Ład. Posłanka PO: Chaotyczny, nieprzemyślany i skomplikowany system

Projekt ustawy, nad którym będą głosować posłowie, zakłada też wsparcie dla rodziców dzieci nieobjętych nowym świadczeniem, chodzących do żłobka.

Dofinansowanie będzie wynosić 400 zł miesięcznie na dziecko w żłobku, klubie dziecięcym lub u dziennego opiekuna nie więcej jednak niż wysokość opłaty ponoszonej przez rodziców za pobyt dzieci w żłobku, klubie dziecięcym lub u dziennego opiekuna.

Jak szacuje rząd, w 2022 r. wsparciem zostanie objętych ok. 410 tys. dzieci, a kolejne 110 tys. otrzyma dofinansowanie na pobyt w żłobku lub w klubie dziecięcym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(64)
................
rok temu
Ok to dlaczego teraz jak projekt wszedł w życie okazuje się że dziecko które w grudniu w 2022 roku kończy 36 miesięcy nie dostanie całości 12 tys Tylko połowę
Pan x
2 lata temu
A ja bym wolał darmową telewizję i jadalne jedzenie w szpitalu
Wolny obywate...
2 lata temu
Jak ciężko pojąć wszystkim krótkowzrocznym iż nie jest to rozdawnictwo tylko próba wyjścia z demograficznej zapaści, tak żeby miał w przyszłości kto pracować na nasze emerytury...a tym samym żeby nasze społeczeństwo przestało się starzec w tak szybkim tempie
Paweł
2 lata temu
Czy dziecko które będzie miało 9 miesięcy w styczniu można będzie składać na ten program 12 tys na dzecko
Xxx
2 lata temu
Może wystarczy już tego rozdawnictwa za które wszyscy muszą płacić. Buty za 150 zł też bym chciała i siedzieć w domku i się kochać a kaska leci. Bardzo wygodne
...
Następna strona