Notowania

komentarze
28.01.2019 09:22

Euro ciągle blisko 4,28 zł. Fed na celowniku

Początek nowego tygodnia obrotu nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie PLN wobec zagranicznych walut.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
Konrada Ryczko jest ekspertem walutowym DM BOŚ. (Fot: DM BOŚ)

Złoty kwotowany jest następująco: 4,2889 PLN za euro, 3,7567 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7825 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,95 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,823% w przypadku obligacji 10-letnich.

Początek nowego tygodnia obrotu na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian. Do obecnego już tematu Brexit'u (ruch na GBP/PLN z 4,75 PLN do 4,95 PLN) dojdzie w tym tygodniu FED (posiedzenie 29-30/01). Inwestorzy zakładają, iż ponownie uwaga J. Powell'a skupiona będzie na czynnikach dla globalnego wzrostu, co docelowo może przynieść słabszego USD.

Warto również wspomnieć o zakończeniu gov shutdown w USA na korzyść Demokratów. Trump zgodził się zakończyć 35 zawieszenie wydatków, pomimo braku otrzymania finansowania na mur z Meksykiem. Lokalnie nie dzieje się zbyt dużo – waluty CEE znajdowały się pod presją z uwagi na fakt, iż zachowawcze wypowiedzi prezesa EBC odczytane zostały jako sygnał potencjalnego ograniczenia spekulacji dot. zacieśniania polityki monetarnej w regionie. Sam złoty pozostaje jednak relatywnie stabilny, gdzie kurs EUR/PLN pozostaje blisko 4,28 PLN.

Obce waluty w biznesie. Jak na nich zyskać?

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań z rynku krajowego. Szeroki kalendarz makro na dziś zawiera m.in. wystąpienia Draghiego oraz Carney'a (BoE).

Z rynkowego punktu widzenia obserwujemy podbicie kursu GBP/PLN do lokalnej strefy oporu 4,93-4,99 PLN, która docelowo powinna przynieść wygenerowanie korekty spadkowej. Warto jednak pamiętać, iż zachowanie tej pary zależy w dużej mierze od zmian funta na szerokim rynku (GBP/USD).

Równie ciekawie jest na CHF/PLN gdzie obserwowaliśmy lekkie podbicie zmienności. USD/PLN i EUR/PLN kontynuują ruchy konsolidacyjne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: komentarze, komentarze walutowe
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz