Notowania

wiadomości
06.02.2019 14:16

Ile pieniędzy ma spółka Srebrna? Sprawozdanie finansowe

Ze sprawozdania finansowego Srebrnej wynika, że spółka jest w dobrej kondycji finansowej. Ma milionowe zyski i spore oszczędności. Zarabia głównie na wynajmowaniu nieruchomości.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Budynek należący do spółki "Srebrna" na Srebrnej 16 w Warszawie (Fot: Paweł Supernak)

Ostatnie sprawozdanie, dostępne w KRS, dotyczy roku 2017. Z dokumentów wynika, że spółka zamknęła rok z zyskiem netto na poziomie 1,7 mln złotych - donosi TVN24.

Wcześniejszy rok - 2016 - był finansowo jeszcze lepszy. Zysk na koniec roku wyniósł 2,36 mln złotych. Z raportów wynika też, że w 2017 roku spółka miała 13 mln złotych wolnych środków.

Dochody spółka ma dzięki wynajmowaniu nieruchomości. Rynkowa wartość wszystkich budynków, które Srebrna ma w użytkowaniu wieczystym może dochodzić do 20 mln złotych.

Jeden z takich budynków znajduje się przy Alejach Jerozolimskich 125/127. Dziennikarka "Czarno na białym" zadzwoniła tam, żeby zapytać o ceny wynajmu. Usłyszała, że to 70 złotych za metr kwadratowy netto. Drugi budynek to Srebrna 16. A trzeci znajduje się przy ulicy Nowogrodzkiej.

Zobacz też: Taśmy Kaczyńskiego. Szef komisji ds. VAT zabiera głos

Srebrna ma też udziały w projektach medialnych, m.in. Słowie Niezależnym, wydawcy portalu niezależna.pl oraz spółce Forum wydającej "Gazetę Polską".

Prezesem Forum jest Grzegorz Tomaszewski, brat cioteczny Jarosława Kaczyńskiego. Tomaszewski zasiada też w radzie nadzorczej Srebrnej. Brał udział w spotkaniu, zarejestrowanym na tzw. taśmach Kaczyńskiego.

Pod koniec lipca 2017 roku w biurze PiS na Nowogrodzkiej odbyło się spotkanie pomiędzy prezesem PiS, Grzegorzem Tomaszewskim a Geraldem Birgfellnerem, który miał reprezentować spółkę Nuneaton powołaną przez Srebrną do realizacji budowy dwóch wież na działce należącej do Srebrnej. Na nagraniach słychać też sekretarkę oraz tłumaczkę.

Nagrania z rozmowy opublikowała "Gazeta Wyborcza". Ze stenogramu nagranych rozmów prezesa PiS wynika, że Gerald Birgfellner przyszedł rozliczyć się za pracę wykonaną w celu wybudowania wieżowca należącego do spółki Srebrna. Jarosław Kaczyński informuje go, że inwestycja zostaje wstrzymana z niezależnych od niego powodów politycznych.

Birgfellner chce oddać prezesowi dokumenty i otrzymać wynagrodzenie, ale Jarosław Kaczyński odmawia. Wyjaśnia, że nie taka wypłata byłaby wyprowadzaniem pieniędzy ze spółki i doradza Austriakowi drogę sądową.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wiadomości, pieniądze, taśmy kaczyńskiego, spółka srebrna
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-02-2019

Adajeżeli powoła się Spółka i na Prezesa wyznaczy menela z ulicy to jest po prostu spółka słup, wyznaczenie kierowcy czy sekretarki nad którymi się ma … Czytaj całość

06-02-2019

J.Co konia obchodzi jak się wóz przewraca.dzialaja i kasę mają.PIS też dobrze rządzi i ma kasę nie to co poprzednie rządy.

06-02-2019

NadirUwłaszczyli się na komunistycznym majątku , a mówili że to SLD

Rozwiń komentarze (30)