Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Ile pieniędzy ma spółka Srebrna? Sprawozdanie finansowe

30
Podziel się:

Ze sprawozdania finansowego Srebrnej wynika, że spółka jest w dobrej kondycji finansowej. Ma milionowe zyski i spore oszczędności. Zarabia głównie na wynajmowaniu nieruchomości.

Budynek należący do spółki "Srebrna" na Srebrnej 16 w Warszawie
Budynek należący do spółki "Srebrna" na Srebrnej 16 w Warszawie (PAP, Paweł Supernak)
bECzyEzV

Ostatnie sprawozdanie, dostępne w KRS, dotyczy roku 2017. Z dokumentów wynika, że spółka zamknęła rok z zyskiem netto na poziomie 1,7 mln złotych - donosi TVN24.

Wcześniejszy rok - 2016 - był finansowo jeszcze lepszy. Zysk na koniec roku wyniósł 2,36 mln złotych. Z raportów wynika też, że w 2017 roku spółka miała 13 mln złotych wolnych środków.

bECzyEzX

Dochody spółka ma dzięki wynajmowaniu nieruchomości. Rynkowa wartość wszystkich budynków, które Srebrna ma w użytkowaniu wieczystym może dochodzić do 20 mln złotych.

Jeden z takich budynków znajduje się przy Alejach Jerozolimskich 125/127. Dziennikarka "Czarno na białym" zadzwoniła tam, żeby zapytać o ceny wynajmu. Usłyszała, że to 70 złotych za metr kwadratowy netto. Drugi budynek to Srebrna 16. A trzeci znajduje się przy ulicy Nowogrodzkiej.

Zobacz także: Zobacz też: Taśmy Kaczyńskiego. Szef komisji ds. VAT zabiera głos

Srebrna ma też udziały w projektach medialnych, m.in. Słowie Niezależnym, wydawcy portalu niezależna.pl oraz spółce Forum wydającej "Gazetę Polską".

bECzyEAd

Prezesem Forum jest Grzegorz Tomaszewski, brat cioteczny Jarosława Kaczyńskiego. Tomaszewski zasiada też w radzie nadzorczej Srebrnej. Brał udział w spotkaniu, zarejestrowanym na tzw. taśmach Kaczyńskiego.

Pod koniec lipca 2017 roku w biurze PiS na Nowogrodzkiej odbyło się spotkanie pomiędzy prezesem PiS, Grzegorzem Tomaszewskim a Geraldem Birgfellnerem, który miał reprezentować spółkę Nuneaton powołaną przez Srebrną do realizacji budowy dwóch wież na działce należącej do Srebrnej. Na nagraniach słychać też sekretarkę oraz tłumaczkę.

Nagrania z rozmowy opublikowała "Gazeta Wyborcza". Ze stenogramu nagranych rozmów prezesa PiS wynika, że Gerald Birgfellner przyszedł rozliczyć się za pracę wykonaną w celu wybudowania wieżowca należącego do spółki Srebrna. Jarosław Kaczyński informuje go, że inwestycja zostaje wstrzymana z niezależnych od niego powodów politycznych.

Birgfellner chce oddać prezesowi dokumenty i otrzymać wynagrodzenie, ale Jarosław Kaczyński odmawia. Wyjaśnia, że nie taka wypłata byłaby wyprowadzaniem pieniędzy ze spółki i doradza Austriakowi drogę sądową.

bECzyEAe

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECzyEAy
wiadomości
pieniądze
KOMENTARZE
(30)
arahat
3 lata temu
pincet plus w tonach kielbasy wyborczej wyrowna rowno mozgi....jest luz
Maria Bianka ...
3 lata temu
Maria Bianka Lirelska
Andrx
3 lata temu
Uwłaszczyli się na panstwowym jak komuniści i rżną głupa
bECzyEAz
tadek
3 lata temu
Spółka srebrna na 2017 r ma 13 mln wolnych środków pieniężnych z czego wynika ,że przez dziesięć lat nic nie inwestowała ,zarząd nie pobierał pensji ,a całkowita wartość wszystkich nieruchomości wynosi 20 mln zł To Ewenement na skalę światową , chyba ,że NBP notorycznie zasila srebrną
2 sort
3 lata temu
Budynki mają,ale z wieżowców chyba nic nie będzie.Za dużo szemranych spraw wokół tego projektu wypłynęło
...
Następna strona