Notowania

wiadomości
05.02.2020 13:13

Kartą w warsztacie i w kościele. Coraz więcej terminali płatniczych

250 tys. terminali płatniczych zainstalowano od początku działania programu Polska Bezgotówkowa. Kartą można płacić już w warsztatach, na straganach czy w kościołach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)
Karty płatnicze są coraz popularniejsze.

Do stosowania terminali płatniczych przekonuje się coraz więcej branż. Wśród nich te, które broniły się przed elektronicznymi płatnościami.

- Przede wszystkim chodzi o sektor "beauty", czyli salony kosmetyczne, SPA, kosmetyczki, fryzjerzy oraz szeroka gastronomia, czyli bary i restauracje. Tu sytuacja zmieniła się diametralnie i coraz częściej w takich punktach można zapłacić kartą - mówi Mieczysław Groszek, prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa, w rozmowie z "Interia Biznes".

W terminale coraz częściej wyposażają się kościoły, zbierające datki. Obok katolickich również prawosławne i protestanckie.

Oglądaj też; Karty zbliżeniowe przejęły rynek w dekadę. Czas na płatności smartfonami

- Oczywiście liczbowo dominują parafie katolickie, bo jest ich najwięcej. Na koniec ubiegłego roku 96 parafii przyjmowało płatności kartą za czynności kancelaryjne i inne płatności wnoszone przez wiernych, a łącznie zainstalowano w nich 200 terminali - mówi w rozmowie z "Interia Biznes Mieczysław Groszek.

Karty akceptuje też coraz więcej warsztatów samochodowych. Do przyjmowania płatności bezgotówkowych nie dają się za to przekonać domowi fachowcy i specjaliści od remontów.

W Polsce średnio na 1 tys. mieszkańców przypadają 23 terminale. Z roku na rok zbliżamy się do europejskiej średniej, która wynosi 24 terminale na 1 tys. mieszkańców.

Tagi: wiadomości, wiadomości, wiadomości, pieniądze, pieniądze, pieniądze, pieniądze, karty płatnicze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-02-2020

NEW ORDERa potem puszczą cyberwirusa i nie wybierzecie ani grosika

05-02-2020

666zabiorą gotówkę i pozamiatane - obudzicie się wobozie...

06-02-2020

NskkssA ja chciałbym żeby gotówki już nie było tylko płacenie karta czy tam telefonem szybko wygodnie a nie czekanie w kolejce przy szukaniu groszy końcówek … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (11)