Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KKG
|

KNF ostrzega. Uważaj na te firmy! Trafiły na czarna listę

6
Podziel się:

Na liście ostrzeżeń publicznych pojawiły się nowe podmioty - Dawid Zbiżek "E-Prepaid" oraz Wellbe N Aliance LLC a także dwie platformy internetowe – poinformowała we wtorek Komisja Nadzoru Finansowego.

KNF ostrzega. Uważaj na te firmy! Trafiły na czarna listę
Dawid Zbiżek "E-Prepaid" oraz Wellbe N Aliance LLC a także dwie platformy internetowe na liście ostrzeżeń KNF. (Pexels)
bEDRrYER

Na liście ostrzeżeń publicznych pojawiły się nowe podmioty. Jak poinformowała we wtorek KNF w komunikacie, został na nią wpisany Dawid Zbiżek „E-Prepaid”. Zawiadomienie dotyczy podejrzenia popełnienia przestępstwa z art. 150 ust. 1 ustawy o usługach płatniczych (nieuprawniona działalność w zakresie świadczenia usług płatniczych).

Przewodniczący KNF przystąpił do postępowania zainicjowanego przez inny podmiot. Postępowanie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie - podano.

Na listę trafiła także Wellbe NB Aliance LLC z siedzibą na Saint Vincent i Grenadynach (prowadzący działalność za pośrednictwem platform metastocks.org oraz metastocks.org. W tym przypadku zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 1 oraz ust. 2 pkt 2, 3 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia) zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

bEDRrYET
Zobacz także: "Ludzie byli oszukiwani i będą oszukiwani". Dziennikarz money.pl przekonał się o tym na własne oczy

Komisja Finansów publicznych wpisała także na listę ostrzeżeń platformy rivalfinancialsystems.com oraz blueprintglobalpartners.com. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 1 oraz ust. 2 pkt 5 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia) zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDRrYFu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(6)
hhhb
2 miesiące temu
ostrzegaja rze kradna a nic nie robia rzeby zrobic kontrole dopiero jak nakradna to sie za nich wezmna a ludzia powiedza ostrzegalismy i ieniadze maja w kieszeni
MateuszM
2 miesiące temu
Brakuje ZUS-u
Marek
2 miesiące temu
Addajcie piniądze za las
bEDRrYFv
robinhood
2 miesiące temu
Pytanie z jakiego powodu KNF nie wpisze ZUS-u na listę ostrzeżeń. Zgodnie z definicją za piramidę finansową uważa się strukturę finansowa, w której zysk konkretnego uczestnika jest bezpośrednio uzależniony od wpłat późniejszych uczestników. Trudno wskazać inny podmiot który tak bardzo odpowiada tej definicji
Naiwny
2 miesiące temu
Ostrzeżenie. Jedziesz do Gdyni, zostań w domu. W tym mieście wprowadzono bardzo wysoki „podatek parkingowy” od 1 lipca 2021r.. W tym mieście zostaniesz oficjalnie i zgodnie z prawem ogołocony na opłatach parkingowych od poniedziałku do niedzieli 08-20. Unikaj tego miasta, to kolonia karna.