Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dobra seria dolara wciąż trwa

0
Podziel się:

Ostatnie sesje stały pod znakiem odrabiania strat przez amerykańską walutę. Wczorajsze lepsze od oczekiwań dane makro zza oceanu (szczególnie te z rynku pracy), pomogły utrzymać nastroje sprzyjające dolarowi.

Dobra seria dolara wciąż trwa

Rating Hiszpanii znów zagrożony

Ostatnie sesje stały pod znakiem odrabiania strat przez amerykańską walutę. Wczorajsze lepsze od oczekiwań dane makro zza oceanu (szczególnie te z rynku pracy), pomogły utrzymać nastroje sprzyjające dolarowi.

Wprawdzie w nocy główna para wróciła na nieco wyższe poziomy, ale poranna informacja o możliwości obniżenia ratingu kredytowego Hiszpanii przez agencję Moody's znów popsuła nastroje i obecnie kurs EUR/USD znajduje się w okolicy 1,4275. Warto pamiętać, że 2 sierpnia zbliża się już dużymi krokami i wszelkie wiadomości dotyczące podniesienia limitu zadłużenia w USA będą miały bardzo duże znaczenie dla rynków.

Złoty uzależniony od zagranicy

Pary złotowe, przy braku istotnych informacji z polskiej gospodarki, podążają tradycyjnie za nastrojami globalnymi. Spadki głównej pary, wywołały ograniczenie popytu na ryzykowne aktywa, stąd spadek wartości złotego.

Kurs USD/PLN znajduje się dziś rano w pobliżu poziom 2,81, natomiast kurs EUR/PLN to 4,0120. Dalsze zachowanie tych par będzie uzależnione od dzisiejszych danych makro z USA, a także od wyników ewentualnych weekendowych dyskusji w sprawie limitu zadłużenia za oceanem.

Dziś dynamika PKB z USA

Końcówka tygodnia przyniesie inwestorom kilka kolejnych istotnych publikacji makro. Zaczniemy od wstępnego odczytu inflacji CPI ze Strefy Euro, który ma pojawić się o godzinie 11:00. Oczekiwania rynkowe wskazują, że inflacja utrzyma się na poziomie z poprzedniego miesiąca, czyli 2,7% r/r.

Następnie o 14:30 napłyną najistotniejsze w dniu dzisiejszym dane, czyli wstępny odczyt dynamiki PKB za II kw. w Stanach Zjednoczonych. Niestety najnowszy odczyt ma być nieco niższy niż poprzednie 1,9% r/r, bo ma wynieść 1,7%. Na godzinę 15:45 zaplanowano publikację danych o indeksie Chicago PMI, którego wartość ma spaść do 60,1 pkt z poprzednich 61,1 pkt.

Natomiast o 15:55 poznamy jeszcze ostateczny odczyt indeksu nastrojów konsumentów wg Uniwersytetu Michigan. Rynek spodziewa się jego nieznacznej rewizji w górę z poziomu 63,8 pkt do 64,1 pkt.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)