Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Tomasz Witczak
|

Dzień wskaźników PMI

0
Podziel się:

Jeśli amerykański raport ADP na temat zmiany zatrudnienia w marcu, dotyczący rynku pracy, wypadnie dobrze, to zyska dolar.

Dzień wskaźników PMI

Dziś rano eurodolar jest w okolicach poziomu 1,0760, co zresztą i tak oznacza pewnego rodzaju wzrost, ostatecznie bowiem wczoraj obserwować można było zejścia w okolice 1,0715. Jest jeszcze za wcześnie, by stwierdzać powrót do korekcyjnego trendu wzrostowego, byłoby to bardziej prawdopodobne po przebiciu 1,08 czy raczej okolic 1,0840.

Wczoraj okazało się, że w Niemczech jest bardzo niskie bezrobocie (6,4 proc.), w Strefie Euro to natomiast 11,3 proc. Tymczasem dziś ważne będą indeksy PMI i raport ADP z USA. Co do PMI dla przemysłu, to o 9:00 poznamy marcowy wynik dla Polski, o 9:15 dla Hizpanii, o 9:50 dla Francji, chwilę później dla Niemiec i o 10:00 dla Strefy Euro. Prognoza dla Niemiec do zwyżka z 51,1 pkt do 52,4 pkt, w Strefie miałby to być ruch z 51 pkt do 51,9 pkt.

O 14:15 poznamy amerykański raport ADP na temat zmiany zatrudnienia w marcu, rynek zakłada 225 tys. nowych miejsc, w lutym było to 212 tys. Kwadrans później wypowie się John Williams, szef Fed z San Francisco, zaś o 15:45 poznamy indeks PMI dla przemysłu USA za marzec. Tu prognoza to wzrost z 55,1 pkt do 55,3 pkt. O 16:00 czas na indeks ISM dla przemysłu USA.

Jeśli ADP, dotyczący rynku pracy, wypadnie dobrze, lepiej od prognoz, to zyska dolar, choć powinny to wtedy jeszcze potwierdzić jutrzejsze dane o zasiłkach oraz piątkowe o bezrobociu i zmianie zatrudnienia (rządowe).

Na parach złotowych

USD/PLN tradycyjnie już podąża za EUR/USD. Mamy teraz okolice 3,7780, nie został na razie pokonany opór w okolicach 3,8140, który już testowano. Złoty ma szansę się umocnić, o ile w najbliższym czasie nie eskaluje mocniej napięcie greckie, a dane z rynku pracy USA nie będą na tyle dobre, by zachęcać do sprowadzania w dół głównej pary. Owszem, są to pewne szanse, ale nic pewnego, korekta wzrostowa na eurodolarze sama ostatnio została mocno skorygowana.

EUR/PLN tymczasem zszedł do minimów przy 4,07, to istotne wsparcie. Zejście niżej może nas powoli prowadzić do poziomu 4 zł, a jeśli się nie powiedzieć, to będziemy szli powyżej 4,08. Pewne znaczenie może mieć PMI dla polskiego przemysłu, który poznamy o 9:00, ale ważniejsze będą chyba czynniki globalne.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)