Notowania

Ryczko: konsolidacja na złotym. Rynek czeka na dane z USA

Ostatnie kilkanaście godzin handlu na rynku walutowym przyniosło podbicie zmienności na eurodolarze za sprawą danych makro z USA. Wydatki amerykanów oraz inflacja rosły w najwolniejszym tempie od 2015r. co bezpośrednio uderza w scenariusz potencjalnej grudniowej podwyżki FED.

Podziel się
Dodaj komentarz

Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi nieco mocniejszego złotego po wczorajszym podbiciu zmienności na EUR/USD. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2439 PLN za euro, 3,5687 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7162 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,6102 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,296 proc. w przypadku obligacji 10-letnich.

Ostatnie kilkanaście godzin handlu na rynku walutowym przyniosło podbicie zmienności na eurodolarze za sprawą danych makro z USA. Wydatki amerykanów oraz inflacja rosły w najwolniejszym tempie od 2015r. co bezpośrednio uderza w scenariusz potencjalnej grudniowej podwyżki FED.

Mocne ruchy na USD tradycyjnie już przełożyły się również na notowania walut EM. Początek obrotu na PLN przyniósł okolice 4,26 PLN podczas gdy końcówka sesji mijała bliżej 4,24 PLN. Warto również wspomnieć o wskazaniach lokalnych - inflacji flash za sierpień oraz strukturze PKB za II kw.

W przypadku zmiany cen dla koszyka konsumenckiego nastąpił wzrost o 1,8 proc. r/r, czyli zgodnie z oczekiwaniami na bazie podbicia cen transportu. Ciekawiej było za to przy publikacji danych dot. struktury PKB za II kw.

Zaskoczeniem okazała się niska skala odbicia inwestycji (0,8 proc.) co podtrzymuje wcześniejszy scenariusz znaczącej kontrybucji konsumpcji. W szerszym ujęciu zaprezentowane wczoraj dane są raczej neutralne dla RPP i wspierają scenariusz dalszej stabilizacji stóp.

W trakcie dzisiejszej sesji inwestorzy wyczekiwać będą na dane z amerykańskiego rynku pracy, które poznamy 14:30. Tradycyjnie uwagę przykuwać będzie wskazanie NFP (oczek 182k), a także zmiana płacy godzinowej m/m (oczek. 0,2 proc.). Ponadto pierwsza część sesji upłynie pod znakiem publikacji sierpniowych indeksów PMI dla przemysłu. W przypadku Polski rynek spodziewa się wskazania na poziomie 53 pkt.

Z rynkowego punktu widzenia obserwujemy utrzymanie lokalnych konsolidacji na parach związanych z PLN. Teoretycznie EUR/PLN zmierza w stronę wsparcia an 4,2350 PLN, jednak dzisiejsza sesja może podtrzymać zmienność na głównej parze walutowej.

Tagi: komentarz walutowy, komentarze walutowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-09-2017

LaluniaChyba już nikt nie wi9erzy w uczciwość włodarzy swiatowych a sa nimi prawie wszedzie bakierzy i media i oni trzymaja się razem i Bankier płaci i … Czytaj całość

01-09-2017

RhwTO NIE JEST OBNIŻENIE WIEKU EMERYTALNEGO A PRZYWRÓCENIE OBOWIĄZUJĄCYCH ZASAD !!! JA ZACZĄŁEM PRACOWAĆ W 1973 ROKU ! I MOJE SKŁADKI I PODATKI ZA MOJĄ … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)