Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rogalski: mocny start dolara w 2019 r.

0
Podziel się:

Dzisiaj amerykańska waluta przegrywa tylko z jenem, choć i ten ograniczył skalę swoich wzrostów, jeżeli porównamy je do tego, co było kilka godzin temu. Trudno jednoznacznie uzasadnić tak wyraźny pęd w stronę dolara, chociaż można wskazać kilka tematów. Pierwszy to próba „szacowania” prawdopodobieństwa zakończenia goverment shutdown w USA.

Rogalski: mocny start dolara w 2019 r.

Dzisiaj mamy spotkanie Trumpa z liderami Kongresu, a jutro skład obu izb ulegnie zmianie odzwierciedlając wyniki listopadowych wyborów, które przyniosły porażkę Partii Republikańskiej. Ostatnie sondaże pokazują, że Biały Dom przegrywa na bitwie o budżet, co powoduje, że Trump może próbować jakoś wyjść z tej sytuacji.

Druga kwestia to potencjalne pozycjonowanie się pod kluczowe dane makro w najbliższych dniach - indeksy ISM i rynek pracy - gdyby miały nie być one tak słabe, jak obawiają się tego pesymiści. Zwłaszcza, że oficjalna linia FED w temacie dalszych podwyżek nie jest tak negatywna, jak oczekiwania rynku. Trzecie wytłumaczenie nieco kłoci się z drugim, gdyż zakłada, że rynek jest na tyle ,,wystraszony" potencjalnymi negatywnymi scenariuszami na nadchodzący rok, że ucieka w tzw. bezpieczne przystanie. Problem tylko w tym, że frank i złoto nie notują dzisiaj jakichś szczególnych zwyżek.

Technicznie na układach EURUSD i GBPUSD mamy zaskakujące połamanie układów wzrostowych. W pierwszym przypadku padła linia trendu wzrostowego przy 1,14. Teoretycznie mocne wsparcie jest dopiero w okolicach 1,1300-1,1335. W przypadku odbicia oporem stał się rejon 1,14.

W przypadku GBPUSD wybita została linia trendu wzrostowego przy 1,2665, która stała się teraz oporem. Mocne wsparcia można wyznaczyć dopiero od 1,2560 w dół.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze walutowe
wiadomości
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
KOMENTARZE
(0)