Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Złoty pozostaje słaby

Sesja była czasem korekty wzrostowej, ale bardzo skromnej, pozbawionej głębszych impulsów fundamentalnych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Faktem jest, że eurodolar nie osunął się dziś bardziej na południe, a nawet nieco wzrósł, ale w gruncie rzeczy szczytem wzrostów były - zgodnie z tym, co przewidywaliśmy rankiem – okolice 1,2270. Obecnie, po 15:30, notowany jest poziom 1,2260.

Innymi słowy, sesja była czasem korekty wzrostowej, ale bardzo skromnej, pozbawionej głębszych impulsów fundamentalnych. Rynek zapewne czeka na jutrzejszą porcję danych makroekonomicznych z USA, na razie więc zmienność jest niewielka.

Krajowa waluta pod presją

Euro można dziś było kupić za ok. 4,2555 zł, jeśli mowa o kursach z rynku forex, tym niemniej później górę wzięła strona grająca na spadek kursu złotego, stąd EUR/PLN ruszył w stronę 4,2675. Złoty jest nadal mocno przeceniony i trudno o podbicie jego wartości. Co więcej, gdyby jutrzejsze dane z USA były dobre i przez to sprowadziły niżej eurodolara, to niewykluczone, że na takim ruchu PLN już by nie zyskał (choć w ostatnich miesiącach zyskiwał na nagłych spadkach wartości euro). Ogólne perspektywy nie są więc zbyt dobre, choć okolice 4,28 – 4,2850 raczej nie zostaną do końca roku przebite.

Na USD/PLN mamy 3,48, minima z dnia to 3,47 – czyli też bez rewelacji (dla kupujących dolary). Obecne poziomy notowano ostatni raz w lipcu 2012, wcześniej natomiast (na przełomie maja i czerwca 2012) kurs pary dochodził do 3,60, czego skutkiem była nagła i silna zmiana trendu. Już we wrześniu 2012 notowano wartości niższe niż 3,09. Czy znowu dojdzie do czegoś takiego? Wątpliwe, by na taką skalę, patrząc na fundamenty. Ruch ku 3,41 w najbliższych tygodniach byłby zrozumiały, można sobie nawet wyobrazić powolną korektę do 3,3350 – ale wymagałoby to silnej korekty na EUR/USD. Co więcej, taka korekta, choć pewnie przyjdzie, to jednak też nie powinna całkowicie odmienić ogólnej tendencji.

Tagi: komentarz walutowy, komentarze walutowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz