Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
DSŁ
|

Kursy walut. Eurodolar blisko tegorocznego minimum

11
Podziel się:

Do słabości złotego przyczynia się umacniający dolar, który w parze z euro zakończył handel w okolicach tegorocznego minimum. Kurs euro jest w okolicach 4,58 zł, a dolar kręci się w pobliżu 3,91 zł.

Kursy walut. Eurodolar blisko tegorocznego minimum
Kursy walut. Co z euro? (money.pl, Rafał Parczewski)
bEClsVaZ

Na rynku głównej pary walutowej dolar utrzymuje dobrą passę wobec wspólnej waluty. Powiększająca się liczba jastrzębich wypowiedzi członków Rezerwy Federalnej skłania uczestników rynku do podjęcia założeń wobec ograniczenia wzrostu sumy bilansowej jeszcze w bieżącym roku.

Od początku sierpnia sześciu członków, którzy mają w tym roku prawo głosu do ustalenia parametrów polityki pieniężnej medialnie opowiada się za zacieśnieniem warunków monetarnych. To może być istotna wskazówka dla inwestorów, w którą stronę można spodziewać się trajektorii tzw. ,"dotsów" na wrześniowym posiedzeniu FOMC.

bEClsVbb

Wcześniej, wydarzenie na którym można oczekiwać więcej informacji odnośnie rozpoczęcia taperingu w skupie aktywów będzie sympozjum w Jackson Hole.

Zobacz także: Polski Ład. Premier złożył nową propozycję przedsiębiorcom. "Poprzemy reformę tylko pod takimi warunkami"

Podczas wtorkowej sesji został opublikowany niemiecki indeks instytutu ZEW, który rozczarował kolejny miesiąc z rzędu. Sierpniowy odczyt wciąż przeważa pozytywne postrzeganie gospodarki przez niemieckich finansistów, ale stopniowy spadek sygnalizuje wzrost ryzyka zahamowania post-pandemicznego odbicia gospodarczego wywołanego kolejną falą COVID-19.

bEClsVbh

Do momentu publikacji danych makroekonomicznych z polskiej gospodarki, złoty w dużej mierze będzie uzależniony od sentymentu globalnego, na którym dolar pozostaje beneficjentem na szerokim rynku.

W piątek zostaną opublikowane dane prawdopodobnie potwierdzające wzrost inflacji w lipcu na poziomie 5 proc., a także dane nt. szacunków polskiego PKB za drugi kwartał, które powinny ukazać post-pandemiczną odbudowę rodzimej gospodarki. Dodatkowo GUS przedstawi stan salda obrotów bieżących za czerwiec (konsensus rynkowy zakłada nadwyżkę na poziomie 514 mln EUR).

W kolejnych dniach wypowiedzi członków amerykańskiego banku centralnego mogą okazać się równie jastrzębie jak dotychczas, wobec tego można zakładać, że waluty rynków wschodzących znajdą się pod presją.

bEClsVbi

Autor: Rafał Dawidziuk, PKO BP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEClsVbC
pieniądze
forex
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(11)
Cynkciarz
miesiąc temu
Prezes NBP, gra rezerwami walutowymi i jak kurs idzie w górę puszcza trochę grosza do kantorów .... I cena spada , ale za chwilę rezerwy mu się skończą i cynkciarz Prezes NBP zacznie płakać ja za 1 Euro będzie płacił około 5,70 - 6,00 złotych .... ja cały czas kupuję , bo to zarobek dość dobry , to około 20 - 40 % zysku z tranzakcji , to dużo !!!
parobek
miesiąc temu
Skupuję euro.
edo
miesiąc temu
Za chwilę będzie zmiana dolar i euro pójdą w dół giełdy pójdą w górę i wszystko się wyrówna, wystarczy poczekać i się nie podniecać.
bEClsVbD
Koplecik
miesiąc temu
Kto kupuje obcą walutę ten mniej straci
bankier niezy...
miesiąc temu
w przyszlym roku bedzie dollar po 10 groszy.