Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Kursy walut. Rośnie niechęć do ryzyka po doniesieniach z Chin

8
Podziel się

Początek nowego tygodnia na rynku walutowym przynosi lekki wzrost niechęci do ryzyka na fali doniesień z Pekinu o nowych zakażeniach COVID19 - ocenia Konrad Ryczko, analityk DM BOŚ.

Kursy walut. Rośnie niechęć do ryzyka po doniesieniach z Chin.
Kursy walut. Rośnie niechęć do ryzyka po doniesieniach z Chin. (Pixabay)
bErHsYol

W poniedziałek rano polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4452 zł za euro, 3,9458 zł wobec dolara amerykańskiego, 4,1607 zł względem franka szwajcarskiego oraz 4,9420 zł w relacji do funta szterlinga.

Analityk DM BOŚ ocenia, że pierwsze godziny obrotu w nowym tygodniu handlu przynoszą lekki wzrost niechęci do ryzyka na bazie doniesień z Pekinu, gdzie stwierdzono kilkanaście nowych przypadków zakażeń COVID19. Decydenci sygnalizują iż "ognisko” powiązane jest z lokalnym targiem który został już zamknięty, a osoby narażone są izolowane. Niemniej widać, iż podczas sesji w Azji bardziej ryzykowne aktywa znajdują się pod presją.

Ryczko zwraca uwagę, że juan testuje 1-tygodniowe maksima i spadają kontrakty na kluczowe indeksy (Nikkei ponad 2 proc. zniżki). Potwierdza to założenia iż tzw. wtórna fala zakażeń traktowana jest przez rynki jako istotny czynnik ryzyka. Tym bardziej, iż poprzedni tydzień przyniósł korektę na globalnych parkietach, co podbija nerwowość wśród uczestników rynku.

bErHsYon
Zobacz także: Koronawirus w Polsce. "Dołek był w połowie kwietnia"

Niemniej na eurodolar pozostaje ponad poziomem 1,1250, co ogranicza bardziej nerwowe ruchy na walutach rynków wschodzących, do których jest zaliczany złoty. Kurs euro pozostaje blisko 4,44 zł.

bErHsYot

W trakcie dzisiejszej sesji poznamy pakiet danych z krajowej gospodarki. NBP poda informacje na temat bilansu płatniczego za kwiecień, GUS opublikuje finalny odczyt wskaźnika inflacji za maj (odczyt wstępny wyniósł 2,9 proc. rok do roku). Duże znaczenie, dla sentymentu, mają opublikowane rano dane z Chin, które wypadły nieco poniżej oczekiwań.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bErHsYoO
komentarze walutowe
forex
euro
KOMENTARZE
(8)
kara
rok temu
Chiny zapowiedziay wyprzedaż obligacji (długu)usa to jest suma 1,1 biliona $ A Rosja kupuje złoto aby pozbyć sie USD-ów. Ciekawe czasy ???
jan
rok temu
zbliża się wojna jakiej jeszcze nie było. Nie da się jej porównać do żadnej wcześniejszej. Te wszystkie waluty możecie sobie wsadzić w nos. Dóbr będzie tyle, że ci którzy zostaną przy życiu będą mieli tylko z tym kłopot na kilka najbliższych pokoleń.
Sewer
rok temu
WP pisze że spadnie to znaczy że wzrośnie, co widać na przykładzie tego artykułu!!! Na 100%!!! Zobaczcie jak złoty pięknie rośnie, już 4,42!!!
bErHsYoP
Cynique
rok temu
hehe, Silny Jak Stal polski Złoty Narodowy jest.... walutą wysokiego ryzyka. Oczywiście, to nie wina Polaków, a międzynarodowy lewacki spisek, zapewne organizowany przez LGBT.
ok
rok temu
Weźmy euro i może przestaną bić w naszą walutę