Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MFW: to nie koniec wydatków na walkę ze skutkami pandemii. Dotychczasowe prognozy zbyt optymistyczne

Globalna gospodarka jeszcze bardzo długo będzie wychodzić z kryzysu spowodowanego przez pandemię. Dotychczas czynione prognozy mogą się okazać zbyt optymistyczne, a 100 milionów ludzi może popaść w skrajne ubóstwo – ostrzega MFW.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pixabay)
Trwałym skutkiem kryzysu gospodarczego może byc ogromny wzrost ubóstwa, który dotknąć może nawet 100 mln ludzi na świecie

Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) ostrzega, że globalna gospodarka będzie długo wracała na prostą po kryzysie spowodowanym przez pandemię koronawirusa. W opublikowanym 24 czerwca raporcie Gita Gopinath, główna ekonomistka Funduszu ostrzegła, że prognozy "prawdopodobnie będą gorsze" niż przedstawione w kwietniu.

- Można mieć obawy dotyczące ścieżki wychodzenia z kryzysu – powiedziała Gopinath, cytowana przez "Puls Biznesu".

Szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego zapowiedziała, że nadchodzący kryzys może być gorszy niż ten z lat 2008-2009
Międzynarodowy Fundusz Walutowy: szykuje się kryzys większy niż w 2009 roku

Niepokojące dane skomentowała również dyrektor zarządzająca MFW Kristalina Georgieva. Zwróciła uwagę, że nowe szacunki sugerują, że nawet 100 milionów ludzi może popaść w skrajne ubóstwo w wyniku kryzysu.

- Rządy na całym świecie wydały 10 bilionów dolarów na działania fiskalne, aby odpowiedzieć na nową pandemię koronawirusa i jej ekonomiczne skutki, ale potrzebne są znaczne dalsze wysiłki - powiedziała szefowa MFW w czwartek.

"Economic Times", który przytoczył wypowiedź Gioergiewy, przypomniał też, że koronawirusem zaraziło się prawie 7,4 miliona ludzi na całym świecie, a 415 545 osób zmarło. Bank Światowy prognozował w tym tygodniu, że koronawirus zmniejszy globalną produkcję o 5,2 proc. w 2020 r., Co jest największym spadkiem od drugiej wojny światowej.

"W celu promowania ożywienia gospodarczego, znaczny bodziec fiskalny powinien koncentrować się na minimalizowaniu utraty miejsc pracy i zapobieganiu wzrostowi nierówności" napisała Gieorgiewa na swoim blogu.

Wyjaśniła, że inwestycje powinny dotyczyć przede wszystkim poprawie dostępu do opieki zdrowotnej i edukacji, wzmocnieniu ochrony klimatu i rozszerzeniu dostępu gospodarstw domowych i małych firm o niskich dochodach do produktów i technologii finansowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-06-2020

stoleckapitalizm jedni milardezy drudzy nie maja co jesc taka sprwiedliwosc to politycy zadzacy do tego doprowadzili !!!!!!!!! stosunkowo … Czytaj całość

13-06-2020

bójsiębój"Bo największe pieniądze zarabia się na bardzo drogich, słomianych inwestycjach" - MIŚ. Głównie na strachu ludzkim

14-06-2020

KazekJaka pandemia? Gdzie nie wyjde to człowiek na człowieku i bez masek.

Rozwiń komentarze (3)