Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Kursy walut. Złoty nieco słabszy. Inwestorzy nerwowi z powodu napięcia na linii USA-Chiny

37
Podziel się:

Na początku tygodnia złoty jest nieznacznie słabszy. Na rynku widać większą nerwowość wśród inwestorów wraz ze wzrostem napięć na linii USA-Chiny. W poniedziałek poznamy odczyt przemysłowego indeksu PMI dla Polski za kwiecień.

Na rynku widać większą nerwowość wśród inwestorów wraz ze wzrostem napięć na linii USA-Chiny.
Na rynku widać większą nerwowość wśród inwestorów wraz ze wzrostem napięć na linii USA-Chiny. (PAP Codzienny)
bECkzgCt

Początek nowego tygodnia przynosi lekkie spadki kursu eurodolara oraz brak istotniejszych ruchów na złotym. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,5617 zł za euro, 4,1732 zł wobec dolara amerykańskiego, 4,3189 zł względem franka szwajcarskiego oraz 5,1845 zł w relacji do funta szterlinga.

Pierwsze godziny handlu w nowym tygodniu mijają pod znakiem ograniczonej aktywności (dzień wolny w Japonii oraz Chinach). Na szerokim rynku, w depeszach, pojawiają się odniesienia co do podbicia nerwowości wśród inwestorów wraz ze wzrostem napięć na linii USA-Chiny. Trwa „blame game” w zakresie winnego wybuchu COVID19 – w weekend sekretarz stanu USA Mike Pompeo powiedział, iż istnieją spore dowody sugerujące, że wirus pochodzi z chińskiego laboratorium. Powraca temat ceł i taryf na towary z Chin.

bECkzgCv

Złoty pozostaje relatywnie stabilny choć korekta na giełda znów spowodowała próbę zainicjowania mocniejszego ruchu w górę na kursu EUR/PLN (czyli osłabienia złotego). Teoretycznie pozostajemy w ramach niedawnych konsolidacji, niemniej widoczna jest lekka próba wygenerowania impulsu deprecjacyjnego na złotym.

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

W trakcie dzisiejszej sesji poznamy odczyt przemysłowego indeksu PMI dla Polski za kwiecień – rynek spodziewa się 34,6 pkt. (spadek z 42 pkt. za marzec). Znajdujemy się zdecydowanie w rejonach „kryzysowych” ostatni raz widzianych w 2008r. Należy jednak pamiętać, iż PMI jest wskaźnikiem „wyprzedzającym” bazującym w dużej mierze na oczekiwaniach/ankietach. Poznamy dziś też finalne odczyty PMI dla Niemiec, Francji czy zbiorczy dla Strefy Euro.

bECkzgCB

Konrad Ryczko, DM BOŚ

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bECkzgCW
komentarze walutowe
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
KOMENTARZE
(37)
eem
rok temu
nieprawda
strach
rok temu
na rynku nerwowo byłem wczoraj spokój wszyscy uśmiechnięci..po co to szczucie ludzi
zloty mocarz ...
rok temu
zloty mocarz !!! pręży muskuły !! ha ha
bECkzgCX
monnick
rok temu
na szczescie odpowiednio wczesnie wpadlem na pomysl ratowania kasy
pl
rok temu
Polsce nie jest potrzebna silna złotówka tylko silna gospodarka . Silna złotówka jest potrzebna tylko tym, którzy z robili z Polski tanią siłę roboczą i rynek zbytu
...
Następna strona