Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

"Nasze obietnice są realne" - zapewnia Biedroń. "Pieniądze dzięki likwidacji IPN i rozszerzeniu 500+"

60
Podziel się

Z wyliczeń money.pl wynika, że obietnice partii Biedronia będą kosztować dużo więcej niż zapowiadane 35 mld zł. Jednak Wiosna zapewnia, że wszystko jest policzone. Pieniądze mają się znaleźć dzięki likwidacji IPN, ale i przez... rozszerzenie 500+.

Współpracownicy Biedronia mówią, że obietnice partii to "inwestycje", a nie "koszty"
Współpracownicy Biedronia mówią, że obietnice partii to "inwestycje", a nie "koszty" (WP.PL)
bEqTWaol

Twórca Wiosny Biedronia twierdzi, że koszt obietnic socjalnych to 35 mld zł. Money.pl się temu przyjrzał - i wyszło, że realizacja planów ugrupowania Biedronia będą zdecydowanie droższe. W wyliczenia Wiosny nie wierzy też znaczna cześć polityków opozycji i komentatorów.

Co na to przedstawiciele Wiosny? Zapewniają, że wszystko jest odpowiednio policzone. - Im bardziej przedstawiciele tradycyjnych partii będą nam mówili, że się nie da, tym bardziej my będziemy zdeterminowani, żeby pokazać że się da i że wprowadzimy to, o czym mówimy - zapewnia Dariusz Standerski, dyrektor programowy ugrupowania.

Dodaje też, że zamiast mówić o kosztach, lepiej rozmawiać o "inwestycjach". Najdroższe będzie według Wiosny wprowadzenie gwarantowanej emerytury minimalnej na poziomie 1,6 tys. zł. To ma pochłonąć niemal 13 mld zł. Nieco mniej ma kosztować zwiększenie wydatków na ochronę zdrowia do poziomu 7,2 proc. PKB - partia uważa, że na to trzeba przeznaczyć ok. 12 mld zł. Rozszerzenie programu 500+ z kolei ma pochłonąć 1,5 mld.

bEqTWaon
Zobacz także: Rewelacyjny wynik Biedronia. Marek Sawicki komentuje. Zobacz wideo:

Skąd Wiosna weźmie takie pieniądze?

bEqTWaot

W przypadku emerytur, według Standerskiego, realizacja programu będzie nie tylko oznaczała wydatki, ale i oszczędności "związane z kosztami administracyjnymi czynności ZUS i KRUS dotyczących przeliczania składek".

Opłacić ma się także rozszerzenie 500+ oraz zwiększenie płacy minimalnej. Bo, jak uważa Wiosna, koniec końców budżet ma na tym skorzystać dzięki większym wydatkom ludzi, a więc i większym wpływom z podatków.

Ale są rzeczy, na których Wiosna chce oszczędzać. Na przykład na dotacjach dla kopalni. Tu oszczędności mogą być "wielomiliardowe", a dzięki wygaszaniu kopalń Polska ma też według planu uniknąć surowych unijnych kar.

Kolejne pieniądze na socjalne plany ma przynieść likwidacja Instytutu Pamięci Narodowej, Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Polskiej Fundacji Narodowej. Kolejne fundusze przyniesie, według zapowiedzi współpracowników Biedronia, "rozdzielanie państwa od Kościoła". Wszyskie te plany mają przynieść oszczędności rzędu 6 mld zł rocznie.

bEqTWaou

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEqTWaoO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(60)
nordeib
2 lata temu
Zaczynam wierzyć w doniesienia niektórych mediów, że ten pan jest wspierany przez niemiecki kapitał. Realizuje antypolskie postulaty: likwidacja Centralnego Portu Komunikacyjnego (konkurencja lotniska w Berlinie), likwidacja IPN (zmniejszenie szans na odszkodowania za II WŚ, zwiększenie szans na lansowanie niemieckiej polityki historycznej: Polacy jako czołowi antysemici, naziści a nie niemcy itd), promowanie ruchu liberalnego i środowisk LGBT (z dala od wartości patriotycznych, katolickich integrujących społeczeństwo. My mamy być masą bez idei, łatwo asymilującej się w krajach zachodniej Europy).
to dno
2 lata temu
stek kłamstw promowanie dewiacjanta sexualnego
Leon Z
2 lata temu
Likwidacja IPN byłaby zdradą stanu.
bEqTWaoP
geniusz biedr...
2 lata temu
ten szyderczy uśmieszek biedronia wszystko wyjaśnia
Njm
2 lata temu
I że niby w Polsce 12% to tytany intelektu, które są w stanie w te banialuki uwierzyć? Aż strach pomyśleć, że te neosocjalistyczne bzdury trafiają do byłych wyborców pseudoliberała petru. Ludzie chyba w ogóle nie rozumieją, co się do nich mówi...
...
Następna strona