Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

500+ na każde dziecko? Minister Rafalska skomentowała pomysł Biedronia

261
Podziel się:

- Dzisiaj najwięcej obiecują ci, którzy mają najmniejsze szanse realnego rządzenia - powiedziała we wtorek Elżbieta Rafalska. W ten sposób odpowiedziała na pytanie o to, czy realne jest wprowadzenie 500+ na pierwsze dziecko. To obietnica Roberta Biedronia, który ze swoją nową partią Wiosna zabiega o poparcie.

Elżbieta Rafalska skomentowała pomysł Roberta Biedronia na rozszerzenie programu 500+.
Elżbieta Rafalska skomentowała pomysł Roberta Biedronia na rozszerzenie programu 500+. (East News, reporter poland)
bEDMWGnF

Robert Biedroń zaprezentował w weekend podczas konwencji partiii Wiosna szeroki program socjalny. Zapewniał, że jego formacja wprowadzi m.in. nieopodatkowaną emeryturę obywatelską w wysokości 1,6 tys. zł czy leki za nie więcej niż 200 zł miesięcznie. Padła też obietnica rozszerzenia programu 500+ na każde dziecko.

I właśnie o ten ostatni pomysł była pytana w wieczornej rozmowie w TVP Info Elżbieta Rafalska. Na pytanie, czy ten postulat jest realny do spełnienia, podliczyła, że kosztowałoby to budżet dodatkowe 17-18 mld zł. Dodała też, że program 500+ został skonstruowany w takiej a nie innej formie (czyli pieniądze na pierwsze dziecko tylko w przypadku spełnienia kryterium dochodowego) m.in. dlatego, żeby zachęcić rodziny do większej liczby potomstwa i zwiększyć dzietność.

bEDMWGnH
Zobacz także: Zobacz też: 500+ a inflacja. Ile będzie warte 500 zł za 18 lat?

Dopytywana, czy 500+ na każde dziecko to realna perspektywa, nie odpowiedziała wprost. - Widzę, że wszystkkie partie przywiązały się do naszego programu. Niektórzy próbują budować na nim siłę swojego programu politycznego - stwierdziła. Wymieniała też inne prorodzinne programy: emerytury matczyne, Kartę Dużej Rodziny, pieniądze na wyprawkę szkolną czy posiłki dla dzieci.

bEDMWGnN

Już teraz koszt 500+ to grubo ponad 20 mld zł rocznie (w budżecie na 2019 rok zapisano 21,2 mld zł, rok wcześniej było to ponad 24 mld).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEDMWGoi
KOMENTARZE
(261)
mmm11
2 lata temu
wolę głosować na Biedronia ,niż na zakłamane towarzystwo wzajemnej adoracji z rydzem
Mik
3 lata temu
Kiedyś było 0 i było cacy teraz jest 500 i jest źle więc ci którzy plują na PIS niech nie biorą 500 i poczekają jak była dojna zmiana da 0:))
Nie_chamstwu
3 lata temu
500 plus na każde ochrzczone i ślubne dziecko, tak to będzie jeśli kolejne wybory wygra PiS.
bEDMWGoj
Rukola
3 lata temu
A ja dziś czytałam że PiS myśli nad wprowadzeniem 1000 + . Niech każdy sobie dospiewa...
Ha
3 lata temu
PIS też na każde obiecywał a później się wypioł, więc nie ma co pytać kłamców
...
Następna strona