Notowania

500+ na każde dziecko? Minister Rafalska skomentowała pomysł Biedronia

- Dzisiaj najwięcej obiecują ci, którzy mają najmniejsze szanse realnego rządzenia - powiedziała we wtorek Elżbieta Rafalska. W ten sposób odpowiedziała na pytanie o to, czy realne jest wprowadzenie 500+ na pierwsze dziecko. To obietnica Roberta Biedronia, który ze swoją nową partią Wiosna zabiega o poparcie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Elżbieta Rafalska skomentowała pomysł Roberta Biedronia na rozszerzenie programu 500+. (Fot: reporter poland)

Robert Biedroń zaprezentował w weekend podczas konwencji partiii Wiosna szeroki program socjalny. Zapewniał, że jego formacja wprowadzi m.in. nieopodatkowaną emeryturę obywatelską w wysokości 1,6 tys. zł czy leki za nie więcej niż 200 zł miesięcznie. Padła też obietnica rozszerzenia programu 500+ na każde dziecko.

I właśnie o ten ostatni pomysł była pytana w wieczornej rozmowie w TVP Info Elżbieta Rafalska. Na pytanie, czy ten postulat jest realny do spełnienia, podliczyła, że kosztowałoby to budżet dodatkowe 17-18 mld zł. Dodała też, że program 500+ został skonstruowany w takiej a nie innej formie (czyli pieniądze na pierwsze dziecko tylko w przypadku spełnienia kryterium dochodowego) m.in. dlatego, żeby zachęcić rodziny do większej liczby potomstwa i zwiększyć dzietność.

Zobacz też: 500+ a inflacja. Ile będzie warte 500 zł za 18 lat?

Dopytywana, czy 500+ na każde dziecko to realna perspektywa, nie odpowiedziała wprost. - Widzę, że wszystkkie partie przywiązały się do naszego programu. Niektórzy próbują budować na nim siłę swojego programu politycznego - stwierdziła. Wymieniała też inne prorodzinne programy: emerytury matczyne, Kartę Dużej Rodziny, pieniądze na wyprawkę szkolną czy posiłki dla dzieci.

Już teraz koszt 500+ to grubo ponad 20 mld zł rocznie (w budżecie na 2019 rok zapisano 21,2 mld zł, rok wcześniej było to ponad 24 mld).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-02-2019

GOŚĆDzisiaj najwięcej obiecują ci, którzy mają najmniejsze szanse realnego rządzenia - powiedziała we wtorek Elżbieta Rafalska. Święte słowa pani … Czytaj całość

05-02-2019

Moim zdaniemA po co dawać na program mama 4 plus ? Czy te dzieci ciągle były małe? A czy nie mogą teraz te dzieci pomagać swoim mamom A co z matkami które dały … Czytaj całość

05-02-2019

500+Kiedy 500 + dla osób z niepełnosprawnościami.

Rozwiń komentarze (261)