Notowania

Oszustwa na forex. Wyłudzili co najmniej 18 mln zł

W sprawie jest 45 podejrzanych. CBŚP zabezpieczyło dotychczas mienie o wartości ponad 6 mln zł. Zorganizowana grupa prowadziła bez zezwolenia działalność obracając instrumentami finansowymi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CBŚP)
Kolejnych 11 zatrzymanych. W sprawie jest podejrzanych w sumie 45 osób. (Fot: Policja.pl)

CBŚP zatrzymało kolejnych 11 osób. Prokurator przedstawił im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także oszustwa oraz prowadzenia działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia - informuje CBŚP.

Przedstawiciele firmy zarejestrowanej na Cyprze z oddziałem w Warszawie, kontaktowali się z potencjalnymi inwestorami, oferując im produkty finansowe, które miały przynieść nawet kilkudziesięcioprocentowy zysk.

Jak tłumaczy CBŚP, początkowo osiągane sukcesy zachęcały klientów do kolejnych inwestycji finansowych. Następnie członkowie grupy proponowali klientom nietrafione inwestycje, które powodowały wyzerowanie kont pokrzywdzonych. Po pewnym czasie inwestorzy tracili kontakt z przedstawicielami firmy, tracąc także wcześniej zainwestowane pieniądze.

Jak wynika z ustaleń śledczych, zatrzymane osoby wykonywały funkcje managerów sprzedaży i odpowiadały za organizację pracy, a także wydawały polecenia podległym pracownikom, którzy mieli bezpośredni kontakt z klientami.

Obejrzyj: Pomysłowość przemytników nie zna granic. 2,5 kg marihuany w materacu

Poszczególni inwestorzy na nietrafionych inwestycjach ponosili straty od 3 tys. zł do nawet ponad 2 mln zł. W sumie policja ocenia straty na co najmiej 18 mln zł. Według podejrzeń policji, w proceder zamieszanych było 45 osób.

Prokurator zastosował wobec podejrzanych dozory, zakazy opuszczania kraju połączone z zatrzymaniem paszportu, ale także poręczenia majątkowe na łączną kwotę około miliona złotych. Dodatkowo na poczet przyszłych kar policja zabezpieczyła mienie o wartości około 233 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-04-2019

AbcChęć zysku '' chciwość' odbiera ludziom rozum... nie żal mi ich.

01-04-2019

revers- ciekawe , sluzby porzadkowe rzadzacej organizacji wytropuily konkurencje i ja zlikwidowaly .

01-04-2019

ZibiZa dzień pracy w przywięziennym zakładzie płacą X zł. Kwotę wyłudzenia podzielić przez ilość osób w procederze i przez kwotę wynagrodzenia i niech to … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (8)