Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sławomir Dębowski - sylwetka

0
Podziel się:
Sławomir Dębowski - sylwetka

Po ukończeniu studiów na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego (specjalność astronomia) w 1987 roku Sławomir Dębowski rozpoczął pracę w Centrum Badań Kosmicznych w Warszawie. Po kilku latach pracy, w 1994 roku przyszedł czas na zmianę zawodu. Szybki rozwój rynku kapitałowego w Polsce był magnesem dla wielu młodych ludzi z bardzo różnych zawodów. Po uzyskaniu licencji maklerskiej jesienią 1994 roku dotychczasowa pasja przekształciła się w interesujący zawód.

Pierwsze doświadczenia zdobywał w Warszawskim Domu Maklerskim, organizując Dział Analiz; w tamtym okresie działy analiz w biurach maklerskich były rzadkością. W listopadzie 1995 roku przeszedł do Biura Maklerskiego Banku Handlowego, które dawało ogromne możliwości rozwoju zawodowego. W ciągu 13 lat pracy w Banku Handlowym zajmował się głównie analizą techniczną, w późniejszym okresie rozpoczął działalność edukacyjną. Organizował szkolenia z analizy technicznej dla klientów, maklerów i dealerów na rynku Forex. W 2009 roku przeszedł do portalu internetowego Globtrex.com, zaś w 2010 roku związał się z firmą Safecap Investments (Poland) Sp. z o.o., która szerzej znana jest pod marką Markets.com.

Sławomir Dębowski jest bardzo aktywny na rynku szkoleń. Od 2009 roku przeprowadził już blisko 200 szkoleń internetowych z analizy technicznej i sztuki inwestowania. Największy nacisk kładzie na edukację inwestorów pod kątem ograniczania ryzyka i właściwego zarządzania pieniędzmi, co ma największy wpływ na możliwość osiągania długoterminowych sukcesów w inwestowaniu.

W analizie technicznej preferuje głównie teorię fal Elliotta. Od wielu lat kładzie duży nacisk na stawianie długoterminowych prognoz. W czerwcu 2007 roku, jako jeden z nielicznych analityków, przewidywał załamanie rynków finansowych w USA. Pod koniec 2007 roku z blisko półrocznym wyprzedzeniem prognozował zakończenie blisko 8-letniego trendu wzrostowego na eurodolarze, co miało m.in. skutkować gwałtownym osłabieniem złotego, jak również silnym spadkiem cen złota w drugiej połowie 2008 roku. Innym przykładem bardzo skutecznego wykorzystania teorii fal może być prognoza z połowy 2001 roku, gdy przewidywał silne spadki na polskim rynku akcji do jesieni 2001 roku, a potem bardzo precyzyjnie można było określić zakończenie 19-miesięcznego trendu spadkowego na indeksie WIG20 z późniejszym silnym odbiciem o blisko 50%.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)