Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
MAG
|

Unia znów porozmawia o Polsce. Przekaz dla nas ma być prosty

85
Podziel się:

Unijni przywódcy będą w czwartek rozmawiać o praworządności w Polsce. Poprosił o to premier Mateusz Morawiecki - pisze "Rzeczpospolita".

Unia znów porozmawia o Polsce. Przekaz dla nas ma być prosty
W Brukseli rozpoczyna się dwudniowe posiedzenie Rady Europejskiej (East News, Ronald Wittek, Pool EPA)
bEUTTtmd

Szefowie państw i rządów podczas szczytu Rady Europejskiej mają rozmawiać przede wszystkim o dalszej walce z pandemią COVID-19, w tym o procesie szczepień oraz koordynacji i przygotowaniach do kolejnej fali pandemii. Unijni liderzy omówią także kwestię podwyżek cen energii, które dotykają obecnie niemal całą Europę.

Jak zaznacza "Rzeczpospolita", tematu praworządności w Polsce nie ma w agendzie spotkania, ale – jak przewidują dyplomaci w Brukseli – do dyskusji na ten temat na pewno dojdzie. – Poprosił o to polski premier, więc to chyba uprzejme, że się zgadzamy – powiedział dziennikowi dyplomata jednego z państw.

Zobacz także: Dobitne wnioski po debacie o Polsce
bEUTTtmf

Szczyt Rady Europejskiej o Polsce

Oczekuje się, że najpierw wystąpi Morawiecki, a następnie Ursula von der Leyen. Szefowa Komisji Europejskiej ma powtórzyć, że nie będzie pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy bez likwidacji Izby Dyscyplinarnej i anulowania jej orzeczeń.

"Potem głos zabierze Mark Rutte, premier Holandii, i być może jeden–dwóch innych przywódców najbardziej krytycznych wobec Polski. Przekaz ma być prosty: Polska musi wykonywać wyroki TSUE tak jak każdy inny kraj Unii. Przywódcy nie chcą debaty na tematy prawne" - zapowiada "Rzeczpospolita".

bEUTTtml

Dwudniowy szczyt UE rozpocznie się w czwartek po południu i potrwa do piątkowego popołudnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUTTtmG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(85)
hen
2 miesiące temu
Jak czytam co jakiś Maciej Szczur mówi o wystąpieniu Morawieckiego w parlamencie europejskim to tak sobie myślę co taki snopek może wiedzieć o polityce
he he he
2 miesiące temu
Jak patrzę na Morawieckiego to przypomina mi się niemiecki generał z filmu ,,Gdzie jest generał''
Iwona
2 miesiące temu
Olać ich. Pieniądze na odbudowę są z pożyczek a nie od podatników UE !!!! O co tu chodzi ? Kiedy skończy sie nagonka polityków z Polski na Polskę ?
bEUTTtmH
imigrant
2 miesiące temu
A jak to się stało , że najstarsza demokracja, czyli UK wyszła z UE? UK miała dość tej brukselskiej "DEMOKRACJI".
ok0
2 miesiące temu
Jeden NASZ polityk wyjaśnił że DEMOKRACJA ZACHODNIA JEDT DUŻO STARSZA OD NASZEI I IM SIĘ WIĘCEJ NALEŻY NIŻ NAM ????????????????????
...
Następna strona