Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bitcoin traci ponad 10 procent. Dlaczego?

0
Podziel się:

Inwestorzy handlujący wirtualną walutą mają problem z wypłatą swoich pieniędzy.

Bitcoin traci ponad 10 procent. Dlaczego?
(Dmitriy Shironosov/Dreamstime.com)
bEJmuiNx

Jedna z największych platform transakcyjnych na świecie, obsługująca handel bitcoinami, zawiesiła wypłaty dla swoich klientów.

Mt.Gox, trzecia największa na świecie platforma, na której można handlować bitcoinami, zawiesiła możliwość wypłaty pieniędzy przez inwestorów - podaje serwis coindesk.com.

W informacji czytamy, że przerwa oficjalnie jest spowodowana problemami technicznymi. W reakcji na te doniesienia kurs bitcoina spadał nawet o 17 procent. Teraz traci nieco mniej.

bEJmuiNz

Obserwuj bieżące notowania bitcoina Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

W opublikowanym oświadczeniu Mt.Gox zaznacza, że wypłaty zostały zawieszone do czasu rozwiązania problemu, a środki z transakcji oczekujących na razie wróciły do wirtualnych portfeli inwestorów. W ramach wirtualnych transakcji handel trwa bez przeszkód.

To nie pierwszy przypadek, gdy klienci platformy Mt.Gox muszą czekać na wypłatę środków. Do tej pory zdarzało się to jednak głównie inwestorom posiadającym rachunki dolarowe w amerykańskich bankach. Teraz problem jest większy i dotyczy też osób handlujących w euro czy jenach.

Bitcoin to najbardziej znana wirtualna waluta, która w ostatnich miesiącach robi furorę nie tylko wśród inwestorów, ale także w handlu realnymi produktami i usługami. Jej krytycy podkreślają jednak, że brakuje jej podstawowego elementu, który wyróżnia realne waluty: nie stoi za nią żaden bank centralny oraz nie podlega żadnemu państwowemu nadzorowi.

bEJmuiOa
wiadomości
waluty
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)