Jego przychylny stosunek pokazuje, że Wielka Brytania może niedługo stać się światowym centrum obrotu Bitcoinem.
_ - Te alternatywne systemy płatności są popularne jeśli są szybkie, tanie i wygodne. Chciałbym zobaczyć, czy możemy zrobić z nich większy użytek dla osiągnięcia korzyści przez Brytyjską ekonomię - _ wyjaśnia Osborne.
Chancellor Osborne makes a withdrawal from a #bitcoin ATM pic.twitter.com/ZOERPCdmHm
-- Innovate Finance (@InnFin) sierpień 6, 2014
Inne rządy również przyglądają się cyfrowym walutom. We Francji sprawa regulacji wydaje się być najbliższa rozwiązaniu. Francuski senat opublikował raport, w którym podpowiada rządowi konkretne regulacje. Autorzy uważają, że możliwe jest działanie Bitcoina jako systemu płatniczego ale nie można ignorować ryzyka w postaci dużej zmienności kursu, anonimowości i braku gwarancji w prawie.
Department Usług Finansowych stanu Nowy Jork pracuje nad własnymi regulacjami. Projekt _ BitLicense _ budzi spore kontrowersje, a działająca w USA Bitcoin Foundation złożyła wniosek o udostępnienie szczegółowych informacji o projekcie.
Najmniej przyjazne Bitcoinowi jest rosyjskie Ministerstwo Finansów. Ogłosiło niedawno, że pracuje nad regulacjami całkowicie zakazującymi posługiwania się cyfrową walutą, pod groźbą więzienia.
Pod koniec lipca w Polskich mediach pojawiły się informacje, według których Komisja Nadzoru Finansowego oraz Generalny Inspektor Informacji Finansowej miałyby odradzać posługiwania się Bitcoinem ze względu na podejrzenie prania pieniędzy przez jedną z giełd. Okazało się jednak, że najprawdopodobniej chodzi o sprawę bitcoin-24.com, prowadzoną przez prokuraturę z Gorzowa Wielkopolskiego już od kilku lat.
Czytaj więcej w Money.pl