Notowania

bitcoin
14.08.2014 12:26

Brytyjski minister finansów też kupuje bitcoiny

George Osborne kupił kryptowalutę w jednym z bankomatów znajdujących się w Londynie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mholland/CC/Wikipedia)

Jego przychylny stosunek pokazuje, że Wielka Brytania może niedługo stać się światowym centrum obrotu Bitcoinem.

_ - Te alternatywne systemy płatności są popularne jeśli są szybkie, tanie i wygodne. Chciałbym zobaczyć, czy możemy zrobić z nich większy użytek dla osiągnięcia korzyści przez Brytyjską ekonomię - _ wyjaśnia Osborne.

Chancellor Osborne makes a withdrawal from a [ #bitcoin ]( https://twitter.com/hashtag/bitcoin?src=hash ) ATM [ pic.twitter.com/ZOERPCdmHm ]( http://t.co/ZOERPCdmHm )

-- Innovate Finance (@InnFin) [ sierpień 6, 2014 ]( https://twitter.com/InnFin/statuses/496936705820467201 )

Inne rządy również przyglądają się cyfrowym walutom. We Francji sprawa regulacji wydaje się być najbliższa rozwiązaniu. Francuski senat opublikował raport, w którym podpowiada rządowi konkretne regulacje. Autorzy uważają, że możliwe jest działanie Bitcoina jako systemu płatniczego ale nie można ignorować ryzyka w postaci dużej zmienności kursu, anonimowości i braku gwarancji w prawie.

Department Usług Finansowych stanu Nowy Jork pracuje nad własnymi regulacjami. Projekt _ BitLicense _ budzi spore kontrowersje, a działająca w USA Bitcoin Foundation złożyła wniosek o udostępnienie szczegółowych informacji o projekcie.

Najmniej przyjazne Bitcoinowi jest rosyjskie Ministerstwo Finansów. Ogłosiło niedawno, że pracuje nad regulacjami całkowicie zakazującymi posługiwania się cyfrową walutą, pod groźbą więzienia.

Pod koniec lipca w Polskich mediach pojawiły się informacje, według których Komisja Nadzoru Finansowego oraz Generalny Inspektor Informacji Finansowej miałyby odradzać posługiwania się Bitcoinem ze względu na podejrzenie prania pieniędzy przez jedną z giełd. Okazało się jednak, że najprawdopodobniej chodzi o sprawę bitcoin-24.com, prowadzoną przez prokuraturę z Gorzowa Wielkopolskiego już od kilku lat.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: bitcoin, wiadomości, waluty, wiadmomości, gospodarka, pieniądze, gospodarka światowa, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz