Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Koniec użytkowania wieczystego. Jak skorzystać?

4
Podziel się:

- 1 stycznia 2019 r. prawo użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych budynkami mieszkalnymi ma przejść do historii. Stanie się to automatyczni - mówi Emilia Górska-Krysztofowicz, adwokat z Kancelarii KOLS.

Obecne roczne opłaty za użytkowanie wieczyste zostaną zastąpione roczną opłatą przekształceniową.
Obecne roczne opłaty za użytkowanie wieczyste zostaną zastąpione roczną opłatą przekształceniową. (Wojciech Strozyk/REPORTER)
bEELLyQB

Likwidacja użytkowania wieczystego, która wiąże się z zaprzestaniem wnoszenia opłaty rocznej, nie oznacza, że grunt przejdzie na własność dotychczasowego użytkownika bezpłatnie.

– Obecne roczne opłaty za użytkowanie wieczyste zostaną zastąpione roczną opłatą przekształceniową, która będzie pobierana przez 20 lat od dnia przekształcenia. Oczywiście będzie można skorzystać z bonifikaty i zapłacić od razu całość – dodaje Emilia Górska-Krysztofowicz, adwokat z Kancelarii KOLS.

bEELLyQD

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEELLyRe
KOMENTARZE
(4)
Taka sytuacja
3 lata temu
100 razy zmieniaja umowe. A jak myslicie jak bedzie z PPK ?
SOWA
3 lata temu
TO PAŃSTWO NIE DAJE GWARANCJI NA NIC.
alga
3 lata temu
ile państwo może doić z tej samej sprawy. Poza tym kto nam zagwarantuje że za rok-dwa znów ktoś nie wpadnie na kolejny genialny pomysł?
bEELLyRf
Kontra
3 lata temu
Te kanali szukaja kasy wszedzie. Najpierw wykupienie wieczystego uzytkowania + oplaty notarialne, oplata roczna, a teraz oplata przeksztalceniowa- 20 lat!!! Jak zdecydujesz sie na wykupienie z bonifikata, za chwile zmienia na cos innego, aby znowu wyciagac kase. Sprzedawanie po kilkakroc. Co zatupet i bezczelna chciwosc!