Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Krok w stronę euro. Będzie harmonogram

0
Podziel się:

Szczegółowy plan wprowadzenia europejskiej waluty będzie gotowy w październiku

Krok w stronę euro. Będzie harmonogram
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

W październiku przedstawiony zostanie dokładny harmonogram działań przygotowujących Polskę na przyjęcie euro, związanych m.in. z poprawą sytuacji w sektorze finansów publicznych i stabilności gospodarczej - zapowiada Michał Boni, szef Zespołu Doradców Strategicznych Premiera.

W niedługim czasie rząd podejmie rozmowy z opozycją na temat politycznych warunków przystąpienia do mechanizmu ERM2. _ - Jesteśmy otwarci na dyskusję o warunkach politycznych. Myślę, że w stosunkowo krótkim czasie odbędą się różne rozmowy polityczne na ten temat _ - zapewnia Boni. Minister poinformował również, że robocze spotkania przedstawicieli rządu z członkami RPP odbywać się będą cyklicznie, raz na sześć tygodni.

_ - Spotkania robocze będą odbywać się raz na sześć tygodni po to, aby analizować różne aspekty przystąpienia do strefy euro oraz monitorować kryteria _ - powiedział Boni.

_ - Jednym z elementów harmonogramu wejścia do strefy euro będą sprawy legislacyjne. Pracujemy nad scenariuszem dotyczącym wejścia do mechanizmu ERM2 i później strefy euro _ - powiedział.

_ - Oprócz przygotowania harmonogramu działań, powinniśmy zanalizować także różne aspekty związane z utrzymaniem stabilności gospodarczej, stabilności kursowej, czy sprowadzeniem inflacji do celu i utrzymaniem jej na odpowiednim poziomie. To wszystko także w kontekście monitorowania sytuacji globalnej i zastanowienia się nad tym, jak niektóre decyzje na przyszłość, związane z różnymi obszarami życia, mogą wpływać na realizację celu inflacyjnego _ - wyjaśnił.

Dodał, że harmonogram działań, które muszą zostać podjęte przed przyjęciem euro, będzie dokładnie określał, co i kiedy powinno zostać zrobione. - _ Będzie także wskazywał, która instytucja za co odpowiada _ - powiedział Boni.

wiadomości
waluty
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)