Notowania

kurs złotego
13.06.2012 17:30

Kurs złotego zakładnikiem wyborów w Grecji

Przez większość dnia za euro trzeba było płacić 4,32 zł. Na rynkach widać wyczekiwanie na...

Podziel się
Dodaj komentarz
(Amaxim/Dreamstime)

Niewielka skłonność do handlu i niskie obroty na polskiej walucie będą, zdaniem dilerów, dominującym obrazem rynku walutowego do czasu wyborów w Grecji.

Ich zdaniem scenariusze dla przyszłych kwotowań złotego będzie można budować dopiero w poniedziałek, kiedy arytmetyka polityczna w Grecji pokaże przyszłość tego kraju w strefie euro.

_ - Dzisiejsze dane nie przełożyły się na kwotowania złotego, przez większość dnia kurs znajdował się w okolicy 4,32 zł za euro. Na rynkach widać wyczekiwanie na wybory w Grecji. Obserwujemy mniejsze zainteresowanie handlem i słabszą płynność, tak pewnie pozostanie do końca tygodnia _ - powiedział Marek Cherubin, diler walutowy z Banku BPH.

_ - Dopiero w poniedziałek, po tym jak poznamy wyniki greckich wyborów, będzie można budować scenariusze dla rynków. Kurs euro-złoty będzie pewnie reagował na euro-dolara _ - dodał.

Podobnego zdania jest Robert Kęsicki, diler walutowy z Kredyt Banku. W jego ocenie wybory w Grecji odsunęły problemy Hiszpanii i to wyczekiwanie na ich wynik będzie dominowało na rynkach._ - Ten tydzień to będzie wyczekiwanie na wyniki wyborów w Grecji, reakcje na rynkach mogą być wywoływane przez wypowiedzi polityków czy publikowane ostatnie sondaże _ - powiedział.

Zdaniem Bartłomieja Wita, szefa dilerów SPW w ING BSK, nadal widać zainteresowanie polskim długiem._ - Cały czas jest zainteresowanie papierami. Jesteśmy dobrze postrzegani przez inwestorów i przy w miarę stabilnej sytuacji na światowych rynkach, my się umacniamy _ - ocenia Wit.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: kurs złotego, złoty, wiadomości, waluty, wiadmomości, kraj, gospodarka, pieniądze, najważniejsze, pap, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz