Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kursy walut. Złoty coraz mocniejszy

0
Podziel się

Analitycy mówią, że euro może być jeszcze tańsze. Kiedy taki scenariusz może się spełnić?

Kursy walut. Złoty coraz mocniejszy
(Grupo P7 - Mais Europa/CC BY-NC-SA/Flickr)
bEahSTIR

Dzisiejsza sesja upłynęła przy stabilizacji kurs euro-złoty wokół poziomu 4,16, jednak już jutro złoty może sięgnąć kursu 4,15 zł za euro. Taki scenariusz możliwy jest jeżeli na rynek nie napłyną negatywne informacje z globalnej gospodarki.

_ - Dzisiaj złoty jest stabilny wokół poziomu 4,16 za euro. Przez rynek przechodziły duże kwoty, ale handel był zrównoważony _ - powiedział Marek Cherubin, diler walutowy z Banku BPH.

Zobacz, jak zachowuje się kurs euro do złotego w ostatnich 3 miesiącach Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bEahSTIT

_ - Wygląda na to, że jeszcze w tym tygodniu przetestujmy 4,15 na EUR/PLN, rynek będzie powoli zmierzał w tym kierunku, oczywiście przy braku jakichś mocno niekorzystnych informacji _ - dodał.

Jak zauważa Michał Mąkosa z FMCM, na zachowanie złotówki nie miała wpływu wypowiedź Anny Zielińskiej-Głębockiej z RPP. - _ Stwierdziła ona, że jeśli spowolnienie w gospodarce powiększy się trzeba będzie rozważyć obniżenie stop. To już drugi gołębi komentarz w ciągu dwóch dni - _dodaje analityk.

Rynek długu pozostaje mocny i powoli stabilizuje się, inwestorzy coraz agresywniej wyceniają obniżki stóp procentowych._ - Jesteśmy dzisiaj na mocniejszych poziomach jeśli chodzi o krótki koniec krzywej i środek, obligacje zyskiwały, a po aukcji rynek ustabilizował się. Trochę słabiej jest dzisiaj na dłuższych papierach _ - powiedział Bartłomiej Wit, szef dilerów SPW z ING BSK.

_ - Na razie, po aukcji, widać dobry obraz rynku. Wygląda, że jest teraz czas na stabilizację. Poziomy są już wyśrubowane, bo rynek zaczął dosyć agresywnie wyceniać obniżki stóp procentowych _ - dodał.

bEahSTIZ

MF sprzedało w czwartek obligacje za 5.842,105 mln zł przy popycie ponad 12,5 mln zł i rentowności 4,361 proc.

Rentowność sprzedanych papierów była niższa o około 6 pb od kwotowań na rynku wtórnym przed przetargiem i 40 pb od rentowności na poprzedniej aukcji tych papierów w kwietniu. Uzyskana rentowność była najniższa od marca 2006 roku.

Bądź na bieżąco z sytuacją na rynkach Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bEahSTJu
waluty
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)