Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Microsoft akceptuje Bitcoiny. Za cyfrową walutę kupisz gry i aplikacje

0
Podziel się:

Za cyfrową walutę będzie można kupić gry i aplikacje na Windows, Windows Phone i Xbox.

Satya Nadella, prezes Microsoft
Satya Nadella, prezes Microsoft (Wikimedia Commons (CC 3.0))

Gigant z Redmond zdecydował się wprowadzić możliwość płatności Bitcoinami przy doładowaniu konta Microsoft. Pozwala to na zakup gier i aplikacji w marketach na Windows, Windows Phone, Xbox Games, Xbox Music, oraz Xbox Video. Użytkownicy Bitcoina określili to wydarzenie jako jedno z najważniejszych w historii cyfrowej waluty.

Płatności w Bitcoinach będą obsługiwane przez amerykański procesor płatności BitPay, który przejmuje na siebie całe ryzyko kursowe, a należności wypłaca w tradycyjnej walucie na konto bankowe. Wielu przedsiębiorców nie odstrasza jednak zmienny kurs waluty, ponieważ pracownik BitPay przyznał, że około połowa klientów firmy zdecydowała się na częściowe wypłaty należności właśnie w Bitcoinach. Aktualnie z usług firmy korzysta ponad 50 tysięcy przedsiębiorców.

Microsoft założony przez Billa Gatesa - najbogatszego człowieka świata którego majątek ocenia się na 76 miliardów dolarów - jest jedną z największych firm na świecie. Posiada on aktywa w wysokości 172,38 miliarda dolarów, a roczne przychody firmy wynoszą 86,63 miliarda dolarów. Spółka ma w swojej ofercie między innymi systemy operacyjne zarówno na komputery, tablety i telefony, oprogramowanie biurowe, komunikator Skype, konsole Xbox, a we wrześniu 2013 firma ogłosiła przejęcie od Nokii działu urządzeń i usług za 5,44 miliarda euro.

Od lutego CEO Microsoftu jest Satya Nadella, zajął on miejsce Steva Ballmera, który po trzynastu latach zarządzania firmą udał się na emeryturę. Użytkownicy Bitcoina sugerują, że ruch firmy z Redmond może być wypowiedzeniem wojny przeciwko systemowi płatności firmy konkurencyjnej - Apple Pay. Aktualnie jednak płatności w Bitcoinie będą możliwe tylko dla klientów z Ameryki.

W przeciwieństwie innych firm akceptujących Bitcoin, takich jak Dell, PayPal, czy Overstock, oferta Microsoftu trafia do młodszych osób i dzieci które chociażby grają w gry na Xboxie. Użytkownicy Bitcoina zwracają uwagę, że może się to przełożyć na wzrost zainteresowania Bitcoinem i całą falę akceptacji.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
waluty
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)