Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
katastrofa w smoleńsku
10.04.2010 15:35

Nie trzeba się obawiać ataku na polską walutę

Zachwianie kursu, jeśli się pojawi, nie powinno być duże, ani długotrwałe.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Nawet jeżeli ze względu na zmianę na stanowisku prezesa NBP doszłoby do ataku spekulacyjnego na polską walutę, to zachwianie kursu nie powinno być duże, ani długotrwałe - uważają eksperci. *

Spekulanci będą chcieli wykorzystać tę katastrofę?

_ - Nie można wykluczyć, że wobec tego, co się stało, spekulanci będą próbowali zarabiać na złotym _ - powiedział prezes Krajowej Izby Gospodarczej Andrzej Arendarski. Według niego właśnie dlatego nowy prezes Narodowego Banku Polskiego powinien zostać powołany jak najszybciej, żeby _ pokazać, że ktoś stoi na straży _ polskiej waluty.

Arendarski jest jednak Czytaj wszystko o katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.
_ dobrej myśli _, ponieważ - jak mówił - realną władzę sprawuje rząd, a jego skład się znacząco nie zmienił; jest też osoba pełniąca obowiązki NBP, która ma wszystkie potrzebne kompetencje by móc interweniować.

Ważne, by sprawnie mianowano prezesa NBP

Ekspert Centrum im. Adama Smitha Andrzej Sadowski uważa, że nie ma podstaw _ do jakiegoś dłuższego, albo intensywniejszego ataku spekulacyjnego na złotego _. Zauważył, że zmiany personalne na ogół wywołują wahania kursu polskiej waluty, ale szybko wraca on do stanu sprzed nominacji.

Dodał, że chociaż to, kto piastuje stanowisko prezesa NBP jest dla polskiej gospodarki bardzo ważne, to politycznie jest to _ sprawa któraś z kolei _. Dlatego - zaznaczył - jest szczególnie ważne, by objęcie obowiązków prezesa banku centralnego przez pierwszego zastępcę obyło się szybko i sprawnie. _ Powinny zadziałać mechanizmy przekazywania kompetencji, żeby szybko minimalizować ewentualne szkodliwe skutki takich tragedii jak dzisiejsza _ - powiedział Sadowski.

Według niego przekazanie obowiązków prezesa NBP jego zastępcy powinno na razie wystarczająco zabezpieczyć polski rynek.

WIĘCEJ O KATASTROFIE:

INNE KOMENTARZE:

Tagi: katastrofa w smoleńsku, katastrofa, wiadomości, waluty, wiadmomości, gospodarka, pieniądze, najważniejsze, pap, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz