Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Paryż chce Polski w strefie euro. Szybko

0
Podziel się:

Francja i Niemcy planują stworzenie paktu na rzecz konkurencyjności eurolandu.

Paryż chce Polski w strefie euro. Szybko
(Eric Caballero/CC/Flickr)

Niemiecka kanclerz mówiła po spotkaniu Trójkąta Weimarskiego, że pakt na rzecz konkurencyjności strefy euro będzie tak sformułowany, aby można było zaprosić do niego kraje spoza niej.

Angela Merkel przypomniała, że Polska ma w konstytucji zapisane ograniczenia możliwości zadłużania się państwa, co oznacza, że bardzo poważnie traktuje konsolidację budżetu. Merkel podkreśliła, że kraje strefy euro będą spotykać się we własnym gronie, by omawiać kwestie ich tylko dotyczące._ _

Francja i Niemcy zapowiedziały, że pakt na rzecz konkurencyjności, który ma doprowadzić do integracji strefy euro - osobno od reszty państw Wspólnoty, będzie gotowy za miesiąc.

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy podkreślił, że Paryż chciałaby widzieć jak najszybciej Polskę w strefie euro i w pakcie dla konkurencyjności. Jednocześnie Sarkozy powiedział po spotkaniu z Merkel i prezydentem Bronisławem Komorowskim, że _ skoro 17 państw ma wspólną walutę, to normalne jest, że spotykają się we własnym gronie _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/44/t98348.jpg ) ] (http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/merkel;i;sarkozy;beda;bronic;sily;euro,195,0,766147.html) Merkel i Sarkozy będą bronić siły euro Przywódcy Niemiec i Francji ogłosil wspólny zamiar zacieśnienia strefy euro.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t127700.jpg ) ] (http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/wiceprezes;nbp;za;wczesnie;na;euro,215,0,761559.html) Wiceprezes NBP: Za wcześnie na euro Witold Koziński podkreśla, że strefa euro ma kłopoty, a Polska nie spełnia kryteriów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)