Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
złoty
10.01.2006 09:46

Premiera boli mocny złoty

Premier Kazimierz Marcinkiewicz jest zaniepokojony mocnym złotym, który może osłabić wzrost gospodarczy. Ponowił też zapowiedź rozmów w tej sprawie z przedstawicielami banku centralnego. / ISB /

Podziel się
Dodaj komentarz

Premier Kazimierz Marcinkiewicz jest zaniepokojony mocnym złotym, który może osłabić wzrost gospodarczy. Ponowił też zapowiedź rozmów w tej sprawie z przedstawicielami banku centralnego.

„Złoty jest bardzo mocny, bardzo mnie to boli. Już rozmawiałem o tym z panią premier Gilowską. Dziś będę także rozmawiał z tymi wiceministrami finansów, którzy w jakiejś mierze za politykę pieniężną odpowiadają. Będę także starał się rozmawiać z Radą Polityki Pieniężnej (RPP), bo moje przekonanie, iż zbyt silny złoty może osłabić wzrost gospodarczy w Polsce jest duże” – powiedział Marcinkiewicz w wywiadzie dla radiowej Jedynki.

„Dziś wzrost gospodarczy opiera się w ogromnej mierze na eksporcie i dlatego zbyt silny złoty osłabia eksport, a to może odbić się na zbyt słabym wzroście gospodarczym” – dodał premier.

W ub. tygodniu Marcinkiewicz mówił, że jest zaniepokojony mocnym kursem złotego, gdyż może on negatywnie wpływać na eksport. Jego zdaniem pożądany kurs to 3,90-4,00 wobec euro. Premier zapowiadał także, że chce spotkać się z prezesem NBP oraz RPP i namawiać do obniżki stóp procentowych jeszcze w styczniu.

W poniedziałek – po informacji o powołaniu Zyty Gilowskiej na ministra finansów – polska waluta znowu umocniła się, o ok. 4 grosze wobec euro.

W poniedziałek ok. godziny 16:30 za euro płacono 3,76 zł, dolar był warty 3,12 zł.

Tagi: złoty, pieniądze, marcinkiewicz, wiadomości, waluty, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz