Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rząd interweniował na rynku walutowym. Wymienił euro

0
Podziel się:

Dilerzy banków informują o operacji. Polska waluta umocniła się.

Rząd interweniował na rynku walutowym. Wymienił euro
(kprm.gov.pl)

Ministerstwo Finansów wymieniło w piątek euro na rynku - poinformowali PAP dilerzy banków.

Wiceminister finansów Dominik Radziwiłł pytany o to, czy resort wymieniał za pośrednictwem BGK środki wyrażone w euro na rynku, odpowiedział: _ Mogę jedynie odpowiedzieć jako przewodniczący Rady Nadzorczej BGK, że bank dla finansowania swojej działalności statutowej posiada wiele źródeł finansowania wyrażonych w walutach obcych, które musi zamieniać na złote _.

_ - BGK przeprowadził transakcję z nami, standardowej wielkości - nic, co by szokowało. Patrząc na reakcję rynku +poszło+ tego więcej, albo to efekt psychologiczny _ - powiedział diler jednego z największych banków. _ - Na dłuższą metę to chyba nie wstrząśnie rynkiem; mamy koniec roku, można było oczekiwać interwencji _ - dodał.

ZOBACZ, JAK ZMIENIAŁ SIĘ KURS EURO OD POCZĄTKU MIESIĄCA:

Pod koniec listopada wiceminister Radziwiłł poinformował, że MF posiada na swoim rachunku, według stanu na koniec listopada około 5,6 mld euro i do końca tego roku może okresowo lub definitywnie część tych środków wymienić. Dodał, że resort finansów generalnie wykorzystuje osłabienie złotego. do zamiany walut na złote.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/149/t117141.jpg ) ] (http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/powazne;oslabienie;zlotego;przez;klopoty;eurolandu,95,0,715871.html) Poważne osłabienie złotego? Przez kłopoty eurolandu

O wymianie euro na rynku poinformowali także kolejni dilerzy._ - Widać ruch na rynku. Przy takim dość świątecznym obrocie mamy umocnienie złotego, co wskazuje, że środki są wymieniane. To może być robione drogą elektroniczną lub przez sprzedaż środków za pośrednictwem BGK do banków zagranicznych lub krajowych _ - powiedział jeden z dilerów banku w Polsce.

_ Coś było widać; jakie kwoty - nikt tego nie wie. Reakcja była gwałtowna i szybka, nie była bez przyczyny, bez powodu. Złoty się umocnił. Nie sądzę, żeby to była duża kwota. To jest raczej efekt psychologiczny. Jeśli za tym rzeczywiście stoi MF, to jest sygnał dla rynku, że ten poziom jest atrakcyjny do wymiany, a mniej atrakcyjny do zamknięcia roku _ - dodał kolejny diler.

Rzecznik BGK odmówił komentarza na temat ewentualnej wymiany euro na rynku. - _ Z zasady nie komentujemy żadnych transakcji dokonywanych przez BGK _ - powiedział Piotr Stalęga

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)