Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Twórca bitcoina odnaleziony? On sam zaprzecza

0
Podziel się

Japończyk mieszka w USA. Ma 64 lata.

Twórca bitcoina odnaleziony? On sam zaprzecza
(autor/CC 2.0 Generic/Flickr)
bEqiAgjp

Dorian Satoshi Nakamoto, człowiek - którego _ Newsweek _ opisał niedawno jako twórcę wirtualnej waluty bitcoin - rozważa skierowanie sprawy do sądu. Zapewnia, że chce walczyć o swoje dobre imię.

Jak donosi BBC, 64-letni Nakamoto zaangażował już w swoją sprawę prawników. Za ich pośrednictwem przekazał, że nie stworzył, _ nie wymyślił, ani nawet nie pracował nad wirtualną walutą _. Zapewnił, że po raz pierwszy usłyszał o bitcoinie dopiero w połowie lutego tego roku, gdy skontaktowała się z nim reporterka _ Newsweeka _. Dodał, że - gdy naszła go w domu - wówczas wezwał policję.

Nazwisko _ Nakamoto _ przewija się często w kontekście historii bitcoina. Osoba posługująca się tym nazwiskiem jest uważana za twórcę wirtualnej waluty. Nie jest jednak wcale wykluczone, że może chodzić o grupę osób używających takiego pseudonimu.

bEqiAgjr

Na początku marca tygodnik _ Newsweek _ napisał osobą stojącą za bitcoinem jest właśnie mieszkający w Kalifornii Dorian Satoshi Nakamoto, Japończyk, który przeprowadził się do USA w 1959 roku. Na pytanie reporterki, czy to on stworzył bitcoina, miał odpowiedzieć, że _ już nie jest zaangażowany w tę sprawę _.

W ciągu ostatnich miesięcy bitcoin zrobił karierę jako najbardziej znana na świecie kryptowaluta. Służy nie tylko do handlu towarami i usługami, ale zainteresowali się nią również spekulanci. Szerzej o fenomenie bitcoina pisaliśmy tutaj.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że bitcoin nie jest uznawaną przez rządy walutą ani nie stoi za nim żaden bank centralny. O tym, jak fatalne skutki może przynieść inwestowanie w bitcoina, przekonały się niedawno osoby, które zainwestowały realne pieniądze w wirtualną walutę za pośrednictwem największej na świecie platformy służącej do handlu bitcoinami, Mt.Gox. Gdy giełda upadła, stracili oni niemal pół miliarda dolarów.

Czytaj więcej w Money.pl

bEqiAgjx
  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/248/m210424.jpg ) ] (http://www.money.pl/pieniadze/raporty/artykul/bitcoin;w;rok;podrozal;o;9000;procent;kiedy;ta;banka;peknie,8,0,1430792.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Bitcoin w rok podrożał o 9000 procent. Kiedy ta bańka pęknie?
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/200/m299720.jpg ) ] (http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/gielda;wirtualnej;waluty;bitcoin;stracila;prawie;pol;miliarda;dolarow,173,0,1486509.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Giełda bitcoin splajtowała. To już pewne
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/98/m90466.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/analityk;jp;morgan;bitcoin;to;znacznie;gorsza;waluta,54,0,1476918.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Analityk JP Morgan: bitcoin to "znacznie gorsza" waluta
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/159/m241311.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/dramat;posiadaczy;bitcoina;gielda;zniknela,14,0,1483534.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Dramat posiadaczy bitcoina. Giełda zniknęła
bEqiAgjS
wiadomości
waluty
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)