Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W wtorek zarząd i RN BSK podejmą decyzję o zwołaniu NWZA

0
Podziel się:

W porządku obrad miałyby znaleźć się wybory rady nadzorczej w głosowaniu grupami oraz powołanie rewidenta do spraw szczególnych.

W wtorek zarząd i rada nadzorcza Banku Śląskiego podejmą decyzję o zwołaniu NWZA spółki - poinformowała w czwartek PAP Tatiana Kuwak-Frentzel, rzecznik banku.

'Bezpośrednio po wtorkowym posiedzeniu rady nadzorczej Banku Śląskiego, rada nadzorcza i zarząd banku podejmie decyzję o zwołaniu walnego zgromadzenia akcjonariuszy spółki' -powiedziała Kuwak-Frentzel.

W ubiegły czwartek zarząd BSK poinformował, że otrzymał wnioski akcjonariuszy zawierające żądanie zwołania nadzwyczajnego walnego zgromadzenia spółki.

W porządku obrad miałyby znaleźć się wybory rady nadzorczej w głosowaniu grupami oraz powołanie rewidenta do spraw szczególnych.

W ubiegłym tygodniu grupa akcjonariuszy Banku Śląskiego, reprezentująca ponad 20 proc. kapitału, informowała, że chce zwołania przed 17 kwietnia walnego zgromadzenia akcjonariuszy BSK. NWZA miałoby się odbyć do 17 kwietnia, czyli przed zakończeniem przyjmowania zapisów w ogłoszonym wezwaniu do sprzedaży akcji. Na początku marca ING Bank wezwał do sprzedaży 4.168.888 akcji Banku Śląskiego, stanowiących 45,02 proc. kapitału tego banku, po 265 zł za akcję. ING Bank poinformował wówczas, że zamierza utrzymać akcje Banku Śląskiego na warszawskiej giełdzie.
Zapisy na akcje są przyjmowane od poniedziałku do 23 kwietnia.

Obecnie ING ma 5.091.112 akcji Banku Śląskiego, stanowiących 54,98 proc. głosów na WZA tego banku.

W wyniku wezwania ING zamierza osiągnąć 9,26 mln akcji, dających 100 proc. głosów na WZA Banku Śląskiego, ale następnie nadwyżkę ponad 75 proc. sprzedać w dwa lata po zakończeniu wezwania. Według przedstawicieli akcjonariuszy mniejszościowych cena z wezwania jest za niska.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)