Notowania

słaby złoty
01.06.2012 11:24

Złoty najsłabszy do dolara od ponad trzech lat. Zobacz dlaczego

Rodzima waluta tanieje także do euro i franka szwajcarskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(lilit/CC/Flickr)

aktualizacja: 15:27

Amerykańska waluta kosztuje około 3,57 zł. Wcześniej jej kurs przekraczał 3,59 złotych. To najwięcej od lutego 2009 roku, gdy przez rynki finansowe przetaczała się fala spadków, będąca pokłosiem kryzysu instytucji finansowych po upadku banku Lehmann Brothers.

Złoty traci na wartości także w stosunku do euro i franka szwajcarskiego. Koszt wspólnej waluty wzrósł do ponad 4,41 zł, natomiast za franka należy zapłacić prawie 3,68 zł. W obu przypadkach oznacza to najwyższe notowania od pierwszej połowy stycznia.

Zobacz, jak zmienia się kurs złotego do głównych walut Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Odwrót od złotego należy wiązać przede wszystkim z najgorszymi w tym roku nastrojami w rodzimym przemyśle. Indeks PMI je obrazujący spadł w maju do 48,9 punktu z 49,2 punktu w kwietniu.

Do tego doszły także kiepskie informacje z innych gospodarek europejskich, gdzie analogiczne indeks również notowały rekordowo niskie w ostatnim czasie poziomy. W Najgorzej wygląda sytuacja w Czechach, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Wielkiej Brytanii oraz całej strefie euro, gdzie indeksy PMI są najniżej od trzech lat.

Tagi: słaby złoty, waluty, dolar, złoty, pieniądze, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz