Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Złoty odzyskuje siły. Rząd interweniuje na rynku walut

0
Podziel się:

Jak zapowiedział premier, wymieniono część środków europejskich.

Złoty odzyskuje siły. Rząd interweniuje na rynku walut
(PAP/Radek Pietruszka)
bEKCSwzp

_ aktualizacja 16.30 _

*Złoty po osiągnięciu rekordowych poziomów zaczął odrabiać straty do innych walut. Interwencję poprzedziły deklaracje premieraDonalda Tuska, oraz słowa szefa kluby PO o tym, że zapadła decyzja o wejściu Polski do systemu ERM2. *

Ministerstwo Finansów przeprowadziło operację wymiany części środków europejskich na rynku, wynika z komunikatu wiceministra finansów Dominika Radziwiłła. Pośrednikiem był Banku Gospodarstwa Krajowego.

bEKCSwzr

_ - W nawiązaniu do wczorajszej zapowiedzi premiera Donalda Tuska, minister finansów ze względu na bardzo atrakcyjny kurs wymiany złotego, przeprowadził dzisiaj standardową operację wymiany części środków europejskich na rynku, za pośrednictwem Banku Gospodarstwa Krajowego _ - brzmi komunikat podpisany przez Radziwiłła.

Wczoraj, po posiedzeniu rządu premier zapowiedział, że przekroczenie przez euro granicy 5 zł _ to jest chyba ten moment, w którym podejmiemy decyzję o sprzedaży euro _, pochodzących z funduszy UE.

Po wczorajszym ogromnym zamieszaniu zarówno na rynku walutowym, jak i na GPW, dziś byliśmy świadkami poprawy na złotym, który zyskał kilka groszy w stosunku do euro, dolara i franka szwajcarskiego. Poprawa okazała się jednak krótkotrwała.

Około godz. 10 nasza waluta nasza waluta powróciła w okolice rekordowych poziomów., które padły wczoraj. Za jedno euro płacono na rynku walutowym 4,91 zł, dolar kosztował 3,90 zł, a frank powrócił po rekordowego poziomu w historii zanotowanego we wtorek - 3,33 zł.

bEKCSwzx

Po zbliżeniu się do rekordowych poziomów złoty ponownie zaczął odrabiać straty. O godz. 16 za euro płacono 4,81 zł, podczas gdy rano kurs euro wynosił 4,87 zł, dolar umocnił się do 3,81zł, a frank spadł do 3,25 zł.

PremierDonald Tuskpotwierdził swoją wczorajszą deklarację interwencji na rynku walutowym. Premier jest zdania, że _ należy uruchamiać środki europejskie bardziej dynamicznie _.

Premier stwierdził, że rząd zachowa zimną krew. _ My nie możemy sobie pozwolić na bezradność. Staramy się działać bardzo odpowiedzialnie, rozważnie i powściągliwie. Nikt naszego rządu nie sprowokuje abyśmy działali w sposób powodowany emocjami. Nam nie zabraknie ani zimnych nerwów ani konsekwencji _ - stwierdził Donald Tusk.

bEKCSwzy

WedługGrzegorza Napieralskiegorząd nie radzi sobie z kryzysem. _ Rząd nie potrafi znaleźć recepty. Przegrywa z kryzysem. Przez co przegrywają Polacy. Dlatego Polacy zaczynają się niecierpliwić _ - uważa przewodniczący SLD.

Porannemu spadkowi wartości naszej waluty towarzyszyła silna wyprzedaż akcji na giełdzie w Warszawie. Główne wskaźniki naszego rynku akcji kolejny dzień spadały, głównie za sprawą mocno przecenionych banków. W miarę upływu czasu sytuacja uległa poprawie.

Podobnie jak w Polsce, nerwowa sytuacja ma również miejsce na innych rynkach państw Europy Środkowej i Wschodniej. Całkowity brak zaufania globalnych inwestorów do naszego regionu spowodował ucieczkę kapitału przyczyniając się do spadków wartości walut i potężnych zniżek na lokalnych giełdach.

ZOBACZ TAKŻE:

bEKCSwzS
waluty
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)