Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Złoty pozostanie mocny

0
Podziel się:

Wzrostowy trend złotego utrzyma się i w listopadzie, choć w mniej dynamicznym stopniu niż w ubiegłym miesiącu - prognozuje "Puls Biznesu". W październiku krajowa waluta sprawiła niespodziankę, wyraźnie umacniając się zarówno do euro, jak i dolara. Ekonomiści są zdania, że ta tendencja na razie się nie zmieni.

"Puls Biznesu" przytacza opinie specjalistów, którzy oczekują, że za miesiąc wynik zmagań złotego z głównymi walutami to będzie remis ze wskazaniem na umocnienie. Eksperci dodają, że każdy wzrost złotego do poziomu trzech złotych i 80-ciu groszy za euro i poniżej trzech złotych za dolary warto wykorzystać na zakup walut.

Dziennik zwraca uwagę, że nie tylko dolar i euro słabo sobie radzą. Niskie notowania ma również frank szwajcarski. Gazeta przypomina, że w lutym tego roku zostało ustanowione historyczne minimum tej waluty - dwa złote i 93 grosze. Obecnie notowania znów są blisko tej granicy. "Puls Biznesu" podkreśla, że z takiego obrotu sprawy zadowoleni powinni być przede wszystkim ci, którzy w wakacje zdecydowali się zaciągnąć kredyt w szwajcarskiej walucie.

Gazeta tłumaczy, że za silnym złotym przemawia uspokojenie emocji na krajowej scenie politycznej. Co więcej, wicepremier Zyta Gilowska podkreśla świetną sytuację finansów publicznych w tym roku. Tegoroczny deficyt może być bowiem nawet o dwa miliardy niższy od oczekiwanego.

pieniądze
euro
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)