Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MLG
|
aktualizacja

Zebrali ponad 70 tys. zł dla Brauna. Organizator zakończył zbiórkę, jest nowa

Podziel się:

We wtorek w Sejmie poseł Konfederacji Grzegorza Braun zgasił gaśnicą menorę chanukową. W reakcji na skandal polityk został ukarany. Jego sympatycy szybko założyli dla niego finansową zbiórkę. Została jednak zablokowana przez organizatora. Sprawa trafi do prokuratury.

Zebrali ponad 70 tys. zł dla Brauna. Organizator zakończył zbiórkę, jest nowa
W sieci już uruchomione zbiórkę na rzecz Grzegorza Brauna (East News, Andrzej Iwanczuk, Reporter)

"Zbiórka ma na celu udzielnie wsparcia działalności posła Grzegorza Brauna. Zrzutka jest zrobiona po uzgodnieniu. Nadwyżka przekazana zostanie na działalność Fundacji FIAT IUSTITIA" - czytamy na jednym z portali, który organizuje zbiórki.

Zbiórka pieniędzy dla Grzegorza Brauna wyłączona

Celem zbiórki było zebranie 50 tys. zł. Udało się go osiągnąć w kilka godzin. Ostatecznie licznik wskazał kwotę 73 163 zł, jednak na stronie akcji pojawił się komunikat o wyłączeniu możliwości dalszych wpłat przez organizatora.

Sprawa trafi do prokuratury. O zawiadomieniu śledczych poinformował dziennikarz portalu wbc24news.pl Jakub Wróblewski. Wniosek został złożony przeciwko organizatorowi zrzutki.

Anna Kubala odniosła się do sprawy, informują w serwisie X, że zbiórka zakończyła się z powodu zebranie docelowej kwoty.

Tymczasem uruchomiona została kolejna zbiórka dla Grzegorza Brauna. Do wpłat zachęca sam polityk. Jej celem jest uzbieranie 90 tys. zł.

Blogerka polityczna Katarzyny Monika Sadło, publikująca pod pseudonimem Kataryna, zwraca uwagę, że organizator zbiórki ma możliwość wypłacania zebranych środków na bieżąco.

"Jeśli zbiórka na Brauna została 'wyłączona przez organizatora; to znaczy to tylko tyle, że pani założycielka zbiórki ją zamknęła" - wskazała.

Skandal w Sejmie. Poseł ukarany

Całe zdarzenie nagrał dziennikarz Wirtualnej Polski Patryk Michalski.

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia podjął decyzje o wykluczeniu z udziału w posiedzeniu Sejmu posła Konfederacji Grzegorza Brauna w związku z uniemożliwieniem prowadzenia obrad.

Hołownia poinformował, że wobec posła Grzegorza Brauna zostanie skierowany wniosek do prokuratury w związku z zakłóceniem przez niego obrzędu religijnego na terenie Kancelarii Sejmu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jak wyjść z kryzysu? Co dalej z rynkiem fotowoltaiki w Polsce? - Dawid Zieliński - Biznes Klasa #8

Szymon Hołownia poinformował też, że Prezydium Sejmu zdecydowało o "maksymalnym wymiarze kary" dla posła Konfederacji.

- Prezydium Sejmu ukarało posła Brauna odebraniem połowy uposażenia na trzy miesiące i całości diety na pół roku. Prezydium upoważniło Kancelarię Sejmu do złożenia zawiadomień do prokuratury - powiedział Szymon Hołownia.

Marszałek Hołownia podkreślił, że "to nie powinno nigdy miejsca i jest policzkiem dla polskiego Sejmu, że coś takiego przez nieodpowiedzialne, głupie, niemądre zachowanie jednego z posłów, reprezentantów narodu, stało się dzisiaj w tym budynku". Zaznaczył, że "nie będzie żadnej tolerancji dla rasizmu, ksenofobii, antysemityzmu i jakichkolwiek innych dewiacji dopóki ja jestem marszałkiem Sejmu"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl