Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Konrad Ryczko
|

Złoty bez zmian. Rynek patrzy na brytyjski parlament

0
Podziel się:

Wtorkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie głównych walut oraz PLN.

Złoty bez zmian. Rynek patrzy na brytyjski parlament
(Materiały prasowe, DM BOŚ)

Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2899 PLN za euro, 3,7368 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8079 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8139 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,748 proc. w przypadku obligacji 10-letnich.

Początek tygodnia na rynku walutowym nie przyniósł większych emocji. Inwestorzy wstrzymywali się z decyzjami przed dzisiejszym głosowaniem w brytyjskim parlamencie. Na rynku trwa festiwal spekulacji nt. dzisiejszego głosowania nad projektem Brexit'u T. May.

Potencjalny brak porozumienia otwierać będzie drogę do tzw. chaotycznego Brexit'u bez umowy z UE. Teoretycznie jest to bardziej prawdopodobny scenariusz w obecnej chwili. Pojawiają się jednak głosy, iż sam deadline (29.03) może zostać przesunięty, co otwierałoby drogę do dalszych negocjacji. Na rynku obecna jest również duża grupa obserwatorów wskazujących, iż być może docelowo uda się uniknąć całego procesu np. poprzez nowe wybory oraz rozpisanie ponownego referendum.

Zobacz także: Obce waluty w biznesie. Jak na nich zyskać?

Na samym eurodolarze sytuacja pozostaje stabilna a kurs oscyluje w ramach 1,1450-1,15 USD. W konsekwencji również wycena złotego nie notuje istotniejszych zmian, gdzie kurs EUR/PLN ponownie zmierza w stronę 4,28 PLN. Najciekawiej prezentuje się zestawienie z funtem, gdzie obserwujemy lekką presję na osłabienie PLN.

Podczas dzisiejszej sesji GUS poda finalne dane dot. CPI za grudzień, gdzie spodziewane jest 1,1 proc. r/r. Ponadto globalny kalendarz makro na dziś zawiera PPI z USA, szacunek PKB dla Niemiec oraz wystąpienia przedstawicieli EBC i FED. Kluczowym wydarzeniem jest jednak głosowanie w brytyjskim parlamencie.

Z rynkowego punktu widzenia układy techniczne wokół PLN nie uległy większym zmianom. Najciekawiej prezentuje się zestawienie z brytyjskim funtem, gdzie mnogość potencjalnych rozstrzygnięć powoduje, iż część rynku zakłada możliwe rozegranie mocniejszego GBP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarz
komentarze walutowe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
KOMENTARZE
(0)