Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. DSZ
|

ZUS daje pieniądze dla tysięcy Polaków. Są ostatnie dni na wniosek

33
Podziel się:

Do 16 sierpnia przedsiębiorcy i osoby wykonujące umowy cywilnoprawne, którzy odczuli negatywne skutki występowania w Polsce COVID-19, mają czas na złożenie wniosku o świadczenie postojowe. Po tym terminie pieniądze ostatecznie przepadną.

ZUS daje pieniądze dla tysięcy Polaków. Są ostatnie dni na wniosek
ZUS przypomina o ważnej dacie. Nie złożysz wniosku w terminie - pieniądze przepadną (East News, ZOFIA BAZAK)

ZUS daje pieniądze dla tysięcy Polaków. Są ostatnie dni na wniosek postojowego

Od 16 maja 2022 r. został zniesiony w Polsce stan epidemii, zatem osoby, które starają się o świadczenie postojowe, mają czas do 16 sierpnia 2022 r. na złożenie stosownego wniosku. Termin 16 sierpnia dotyczy wniosków: RSP-D, RSP-DK, RSP-DB, RSP-DD, RSP-DD6, RSP-SK, RSP-C, RSP-CZ, RSP-CK, RSP-CD6.

"Co do zasady świadczenie postojowe przysługuje w wysokości 80 proc. kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę (ustalanego na podstawie przepisów o minimalnym wynagrodzeniu za pracę), obowiązującego w 2020 roku – 2080 zł. Przedsiębiorca, który rozlicza podatki w formie karty podatkowej i jest osobą zwolnioną z opłacania podatku VAT, może liczyć na świadczenie postojowe w wysokości 1300 zł" – przypomina Grzegorz Dyjak z biura prasowego ZUS.

Świadczenie postojowe przeznaczone jest dla przedsiębiorców i osób wykonujących umowy cywilnoprawne, którzy negatywnie odczuli skutki występowania w Polsce COVID-19. Aby otrzymać pieniądze, należy spełnić kilka warunków. Informacje w tej sprawie są się na stronie internetowej ZUS.

Od 1 lipca 2022 r. wypłata świadczenia postojowego przedsiębiorcy jest pomocą de minimis, tłumaczy ZUS. W związku z tym przedsiębiorcy muszą dołączyć oświadczenie o wielkości pomocy de minimis otrzymanej w ciągu ostatnich trzech lat podatkowych (oświadczenie RPD) albo oświadczenie o nieotrzymaniu takiej pomocy w tym okresie (oświadczenie RD-2).

Oświadczenie RD-2 można utworzyć samodzielnie na PUE i dołączyć do wniosku. A także formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis (RFD). Jeżeli taki formularz nie zostanie dołączony, wniosek pozostanie bez rozpatrzenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
pieniądze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(33)
Malaka 11
2 lata temu
Tak ZUS daje tym co mają znajomości. Trzeci zawał mi grozi i lekarz w tarnowie mówił że nie widzi zagrożenia co z Krakowa specjalista mi zlecił za rok abym to zrobił . Czuje się słabo ciekaw po znajomych o kasę na przeżycie a to ciele lekarz powiedział że mi się nie należy i nie dostanę renty . Pytam więc komu dają Ukraińcom PO czy policibantom prokurator i sędziom co mają władzę nad nami chore państwo chory system
Piotr32
2 lata temu
dzieki Bogu umiem spekulowac i nie musze stac w tych pisowskich kolejkach po zasilki
Citizen
2 lata temu
Skoro jesteś wyznawcą PiS-u to jak możesz popierać rząd Morawieckiego byłego doradcę Tuska? Schizofrenia? A może nie masz po prostu świadomości, że PiS i PO to dwie głowy tej samej hydry? No ale przecież tak być nie może, bo wówczas okazałoby się, że to na jaką partię głosujesz nie miałoby znaczenia, nieprawdaż? Niemożliwe jest przecież żeby być takim qłupcem i tego nie dostrzegać.
Bercik
2 lata temu
ZUS tak jak PiS nic nie daje bo swojego niema! Precz z propagandą! Przecz z cenzurą!
Przedsiebiorc...
2 lata temu
Tylko od paru dni strona ZUS nie działa o czym informuje ZUS że mogą być kłopoty z zalogowaniem jednego dnia. A do dziś nie można się zalogowac.Skandal
...
Następna strona