Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jakub Stasiak
Jakub Stasiak
|
aktualizacja

PIT 2019. Kto może skorzystać z ulgi B+R?

0
Podziel się:

PIT 2019. Ulga B+R przeznaczona jest dla podatników, którzy w ramach prowadzonej działalności gospodarczej ponoszą wydatki na cele badawczo-rozwojowe.

PIT 2019. Kto może skorzystać z ulgi B+R?
PIT 2019. Kto może skorzystać z ulgi B+R? (123RF)
bECBpBjF

PIT 2019. KTO MOŻE SKORZYSTAĆ Z ULGI B+R?

Ulga B+R przeznaczona jest dla podatników, którzy w ramach prowadzonej działalności gospodarczej ponoszą wydatki na cele badawczo-rozwojowe. Chodzi o działania twórcze, obejmujące badania naukowe lub prace rozwojowe. Zgodnie z definicją, muszą być podejmowane systematycznie po to, by zwiększyć zasoby wiedzy i wykorzystania ich do tworzenia nowych zastosowań.

Z odliczenia skorzystają wszyscy przedsiębiorcy, bez względu na wielkość firmy czy rodzaj branży. Ulga nie dotyczy wyłącznie działalności gospodarczych, które w danym roku podatkowym były prowadzone na terenie specjalnej strefy ekonomicznej na podstawie zezwolenia. Odpis kosztów kwalifikowanych nie przysługuje również w sytuacji, gdy zostały one wcześniej zwrócone w jakiejkolwiek innej formie, np. w ramach dotacji unijnej.

bECBpBjH

Jakie projekty można objąć ulgą? Wszystkie związane z działalnością badawczo-rozwojową. Odliczenie jest możliwe nawet w przypadku inicjatyw w toku, rozpoczętych w poprzednich latach pod warunkiem, że wydatki są ponoszone na bieżąco. Co ważne, wynik prowadzonych badań nie ma żadnego znaczenia. Przedsiębiorca może nawet odliczać działania, które ostatecznie kończą się fiaskiem i nie zostają wykorzystane.

bECBpBki
ulga b+r na badania i rozwój
podatki
pit
KOMENTARZE
(0)