Notowania

Ulga na internet. Jak odliczyć wydatki od dochodu?

Przy odliczaniu od dochodu wydatków na dostęp do sieci do rocznej deklaracji PIT musimy dołączyć PIT-O z informacją o wykorzystanych ulgach.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Przy odliczaniu od dochodu wydatków na dostęp do sieci do rocznej deklaracji PIT należy dołączyć PIT-O z informacją o wykorzystanych ulgach. *

Z ulgi na internet mogą skorzystać podatnicy, którzy rozliczają się z podatku według skali, czyli na zasadach ogólnych - wypełniając PIT - 37, przedsiębiorcy opodatkowani na zasadach ogólnych z PIT-36 oraz płacący ryczałt od przychodów ewidencjonowanych - czyli wypełniający deklarację PIT-28. Do odpowiedniej deklaracji muszą dołączyć załącznik PIT-O. Wykazują w nim kwotę faktycznie poniesionych wydatków, nie wyższą jednak niż ustawowy limit, czyli 760 złotych.

Podatnik nie musi okazywać dowodów zapłaty za dostawę internetu. Musi jednak, w przypadku wezwania lub kontroli z urzędu skarbowego, przedstawić je kontrolerowi. W przypadku zagubienia takich dokumentów należy zwrócić się do operatora, który świadczył usługę dostępu, o wystawienie duplikatów faktur lub dowodów zapłaty. Zazwyczaj wystawienie duplikatu faktury jest dodatkowo płatne.

Tagi: pit 2016, podatki, faq, ulga na internet, pit 2011
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz