Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Kinga Jurga
|
aktualizacja

Biała lista podatników VAT. Przedsiębiorcy wskazują problemy

Biała lista podatników VAT ma pomóc przedsiębiorcom w weryfikowaniu wiarygodności drugiej strony. Narzędzie to ma jednak pewne niedoskonałości. - Wielokrotnie w swojej praktyce spotkałem się z sytuacją, w której właściciel rachunku nie jest zarejestrowany w VAT, bo nie musi. Automatycznie nie ma go też na białej liście. Kontrahent w tej sytuacji może nabrać podejrzeń i wstrzymać płatność - tłumaczy Piotr Zając, ekspert podatkowy firmy Accace. Gość programu "Money. To Się Liczy" dodaje, że w takiej sytuacji dochodzi do wymiany pism z urzędem skarbowym i niepotrzebnej biurokracji i wyjaśniania.

KOMENTARZE
(15)
kra
4 lata temu
Oni mają w głębokim poważaniu ,że jeleniom co na nich pracują jest źle, ważne że im jest dobrze . Oby ich piekło pochłonęło na wieki.
log
4 lata temu
Bolszewia walczy z kułakami co ją jeszcze i jej wyznawców resztkami sił karmią.
nie wierzyć
4 lata temu
no i trafne określenie nie wierzyć urzędnikom bo w pewnym momencie będą celowo błędnie wypełniać Twojego pita a odpowiedzialności spadnie i tak na podatnika
zzz
4 lata temu
syf to syf
Janek
4 lata temu
Jeszcze chwila, a zlikwidują całkowicie rozliczenia gotówkowe. Albo wyjadę z firmą z Polski, albo do szarej strefy się przeniosę. Urzędasy niech sami sprawdzają, kto kombinuje. Nie mam zamiaru za urzędników wykonywać pracy.