Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Jakub Stasiak
Jakub Stasiak
|
aktualizacja

e-PIT. W przyszłym roku czekają nas zmiany w funkcjonowaniu systemu

0
Podziel się:

Ulga na dzieci oraz ich dane automatycznie trafią do rozliczeń składanych przez Twój e-PIT, z których podatnicy będą korzystać od 15 lutego 2020 roku. "Cały czas doskonalimy tę usługę" - mówi dyrektor departamentu poboru podatków w Ministerstwie Finansów Dariusz Aniećko.

e-PIT. W przyszłym roku czekają nas zmiany w funkcjonowaniu systemu
e-PIT. W przyszłym roku czekają nas zmiany w funkcjonowaniu systemu (Ministerstwo Finansów/materiały prasowe)

e-PIT. W przyszłym roku czekają nas zmiany w funkcjonowaniu systemu

Aniećko tłumaczył jednocześnie, że sama ulga na dzieci ma się automatycznie pojawiać w deklaracji wraz z danymi dzieci, którym przysługuje ulga. Dyrektor zapowiedział także, że zmiany mają działać już w rozliczeniach za 2019 rok.

Zobacz także: Oglądaj: Jak zachęcić Polaków do Pracowniczych Planów Kapitałowych. "Zadziała przykład"

Przypomnijmy, że sama usługa Twój e-PIT działa od połowy lutego br. Jak informuje MF, jest to automatycznie przygotowane i udostępnione przez Krajową Administrację Skarbową (KAS) roczne zeznanie podatkowe osób fizycznych.

Podatnicy korzystający z usługi wypełniają wnioski bez składania deklaracji, aby rozliczyć swój podatek. Tym samym zeznanie podatkowe z danymi zgromadzonymi przez KAS czeka na podatnika w wersji elektronicznej na Portalu Podatkowym.

e-PIT. Kartka z kalendarza i głośne zapowiedzi Ministerstwa Finansów

W maju br. resort finansów opublikował informacje, z których wynikało, że w rozliczeniach PIT za zeszły rok złożono - przez internet, ale również w formie papierowej - 19,9 mln deklaracji. Z tego 16,1 mln to deklaracje złożone elektronicznie, co było nowym rekordem. Blisko 7 milionów zostało złożonych przez usługę Twój e-PIT.

MF zapowiedziało także, że wraz z początkiem przyszłego roku usługa będzie dostępna (do rozliczeń za 2019 r.) dla osób fizycznych, które prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą i składają PIT-36, PIT-36L, a także płacących zryczałtowany podatek dochodowy tj. rozliczających się na PIT-28.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)