Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Michał Krawiel
|

Ile podatków płaci TVN? Znacznie więcej od TVP

90
Podziel się:

Grupa TVN jest większym płatnikiem podatków niż TVP. W ubiegłym roku z tytułu CIT prywatna telewizja zapłaciła około 33 mln zł, a TVP tylko około 7,4 mln zł.

Ile podatków płaci TVN? Znacznie więcej od TVP
Grupa TVN odprowadza do budżetu więcej podatków niż TVP (Adobe Stock)
bECIbanF

Propozycje zmian w ustawie o radiofonii i telewizji, zwane już potocznie Lex TVN, mają według dziennikarzy i komentatorów uderzyć w TVN i jej stacje telewizyjne. Ale rykoszetem może dostać budżet państwa.

Według komentatorów i dziennikarzy ma to utrudnić przedłużenie koncesji prywatnej telewizji należącej do amerykańskiego koncernu Discovery. Posłowie PiS chcąc, żeby spółki w Polsce "nie mogły być kontrolowane przez podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego".

bECIbanH

Brak koncesji dla TVN może przynieść niezamierzony skutek w postaci mniejszych wpływów do budżetu. Gazeta.pl informuje, że grupa TVN jest większym płatnikiem podatków niż TVP.

Zobacz także: Rozłam wśród członków PiS. Domagają się zerwania z "segregacją sanitarną"

Grupa TVN z tytułu CIT zapłaciła w 2020 roku około 33 mln zł. Dla porównania TVP odprowadziło z tego tytułu tylko 7,4 mln zł, a Polskie Radio 25 tys. zł. Największym płatnikiem jest Polsat, który w 2020 roku odprowadził około 90 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECIbaoi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(90)
Robson
miesiąc temu
Tylko 2 godzinny film na TVN trwa 4 godziny bo reszta to reklamy, a w TVP trwa tyle co trwa, bo nie można go przerwać.
Tomasz
miesiąc temu
Fajne dziennikarstwo każda strona przedstawia zmanipulowane dane dobrze byłoby przedstawić zestawienie przychody / zysk / koszty zagraniczne zobaczymy jakie kraje na nas zarabiają. Finalnie za reklamy płaci każdy z nas w kupowanych produktach, usługach. TVP mniej podatku ale nikt nie napisał że ma większe ograniczenia co do emisji reklam a w mediach reklama = kasa. Treści w każdej ze stacji to inna kwestia, zawsze będzie dyskusja kto w jakich mediach kupił sobie poparcie. Nie istnieją media niezależne i nigdy takich nie było jedne zależne politycznie inne zależne finansowo taki mamy świat. Grupa TVN sprytne omijanie podatków emisja reklam na poziomie Polsat a podatki ponad 3 krotnie niższe niż Polsat proste omijanie kasy dla skarbówki płace za licencje w USA mamy duże koszty nie ma zysku, TVN chyba nie wyprodukował ani jednego programu autorskiego wszystko na licencji pewnie są też olbrzymie koszty używania logo, a Polsat na pewno też stara się płacić małe podatki a mimo to przebija wszystkich . A ostatnia akcja z informacją, że grupa właścicielska TVN ma kolegę Joe Biden i USA nam powie jakie ma być prawo w Polsce, czy mi to tylko przypomina działania innych mocarstw. Ostatecznie wszystko sprowadza się do kasy i wpływów na politykę i to też dla kasy. Po wpisach widać że mamy też rodaków którzy nazwą innych " ciemny lud" bo oglądają programy TVP, zaraz każdy kto będzie kupował paliwo na stacjach Orlen czy Lotos, będzie miał konto w PKO tez tak zostanie nazwany. A dziennikarze mają zabawę wszyscy się nakręcają więc jest o czym znowu pisać
Erwin
miesiąc temu
O ile wiadomo to zgodnie z prawem podatki płaci się od dochodu !!! Więc nie kłamcie tylko napiszcie ile powinien zapłacić podatku w rzeczywistości te całe TVN !!! Biuro ma lotnisku w Amsterdamie w pomieszczeniu na mopy i ani jednego pracownika zatrudnionego , więc o co chodzi????? Głupich szukacie w Polsce ???
bECIbaoj
Zdzisek
2 miesiące temu
do TVP wszyscy Polacy muszą dokładać , czy chcą czy nie - a ogląda to tylko ciemny lud, bo ktoś zdrowy na umyśle nie jest w stanie tej propagandy przetrawić. Niech zakodują kanały TVP i jak ciemny lud chce to oglądać to niech se płaci ale za swoje
Jacek-3
2 miesiące temu
Tak, ale TVP nadrabia to modlitwą. 🤣
...
Następna strona