Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Interpretacja fiskusa coraz trudniejsza do zdobycia. Skarbówka mnoży powody odmów

11
Podziel się

Urząd Skarbowy odmawia wydania interpretacji. To coraz częstsza praktyka - twierdzą przedsiębiorcy.

Problemy z interpretacją VAT, odliczeń czy ulg pozostają bez rozwiązania, a firmy bez ochrony.
Problemy z interpretacją VAT, odliczeń czy ulg pozostają bez rozwiązania, a firmy bez ochrony. (Fotolia)
bDYNpCsB

Urzędnicy mnożą powody, dla których odmawiają przedsiębiorcom wydania interpretacji. – To coraz powszechniejsza praktyka – przyznaje na łamach Rzeczpospolitej Krzysztof Koniewski, partner w TLA Smoczyński Koniewski.

Uderza to w przedsiębiorców – pisze "Rz". Problemy z interpretacją VAT, odliczeń czy ulg pozostają bez rozwiązania, a firmy bez ochrony.

bDYNpCsD

– Widoczne jest dążenie do zmniejszenia liczby interpretacji oraz pozbawiania podatników ochrony, która z nich płynie. To dla biznesu bardzo szkodliwa sytuacja – dodaje Andrzej Nikończyk z Konfederacji Lewiatan.

Jak pisze "Rz", liczba odmów wzrosła po 2016 roku, kiedy wprowadzono klauzuli obejścia prawa. Na początku jednak kwestionowane były jedynie działania związane z dużą optymalizacją.

Zobacz także: Zobacz: Prace nad matrycą VAT trwają. Sasin zapowiada niższe stawki:
bDYNpCsJ

– Niepokojące, że teraz skarbówka odmawia wyjaśnień nawet w zwykłych sprawach – stwierdza na łamach dziennika mec. Jarosław Ziobrowski, partner w Kacelarii Kurpisz Ziobrowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDYNpCte
KOMENTARZE
(11)
Jarząbek tren...
2 lata temu
A podczas wyborów jest 45%!!! To już nie o chorobę chodzi, to jest "stan umysłu"
Ppo
2 lata temu
Artykuł bez konkretów, dajcie przykłady jak chcecie straszyć, konfederacja Lewiatan hehehehe optymalizacja podatkowa, w zwykłych sprawach nie potrzeba interpretacji, cwaniaczki mają coraz trudniej Donaldzie wróć do Polski, kasa z vat może się wkrótce skończyć
Klakis
2 lata temu
I nagle okazuje się że całe te uszczelnienie podatków to nie żadne "mafię Vatowskie" tylko zwykli drobni ciułacze którym państwo daje możliwości odliczeń ale obecnie już tylko na papierze. A jak próbujesz dość tego co ci się normalnie należy to dla skarbu państwa jesteś złodziejem.
bDYNpCtf
oszustwo
2 lata temu
bo chca okantowac przedsiebiorcę, nie wydadzą opini a potem sami osądzaja po swojemu
Zus
2 lata temu
Co z tego że jest konstytucja dla biznesu która jest słuszna, gdy w skarbówce pracują ludzie którzy czują się jak państwo w państwie i robią co chcą.Trzeba przewietżyć te magazyny!