Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Interpretacja fiskusa coraz trudniejsza do zdobycia. Skarbówka mnoży powody odmów

Urząd Skarbowy odmawia wydania interpretacji. To coraz częstsza praktyka - twierdzą przedsiębiorcy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)
Problemy z interpretacją VAT, odliczeń czy ulg pozostają bez rozwiązania, a firmy bez ochrony.

Urzędnicy mnożą powody, dla których odmawiają przedsiębiorcom wydania interpretacji. – To coraz powszechniejsza praktyka – przyznaje na łamach Rzeczpospolitej Krzysztof Koniewski, partner w TLA Smoczyński Koniewski.

Uderza to w przedsiębiorców – pisze "Rz". Problemy z interpretacją VAT, odliczeń czy ulg pozostają bez rozwiązania, a firmy bez ochrony.

– Widoczne jest dążenie do zmniejszenia liczby interpretacji oraz pozbawiania podatników ochrony, która z nich płynie. To dla biznesu bardzo szkodliwa sytuacja – dodaje Andrzej Nikończyk z Konfederacji Lewiatan.

Jak pisze "Rz", liczba odmów wzrosła po 2016 roku, kiedy wprowadzono klauzuli obejścia prawa. Na początku jednak kwestionowane były jedynie działania związane z dużą optymalizacją.

Zobacz: Prace nad matrycą VAT trwają. Sasin zapowiada niższe stawki:

– Niepokojące, że teraz skarbówka odmawia wyjaśnień nawet w zwykłych sprawach – stwierdza na łamach dziennika mec. Jarosław Ziobrowski, partner w Kacelarii Kurpisz Ziobrowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-06-2019

Tyraj frajerzePaństwo polskie przyjazne biznesowi. Podatnik ma być łowną zwierzyną, którą w każdej chwili można ustrzelić w gąszczu coraz bardziej skomplikowanych i … Czytaj całość

03-06-2019

EwaKasa pusta ostania faza niszczenia polskich firm pod pretekstem uszczelninia kupili glosy teraz beda napadac na firmy I wykoncza wszystkich ale Pan … Czytaj całość

03-06-2019

Mini StrandW unii europejskiej mamy być tanią siłą roboczą a nie przedsiębiorcami. Takie było przynajmniej założenie przy przyjmowaniu nas do kołchozu.

Rozwiń komentarze (11)