Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

Kiedy obniżka VAT? Wiceminister nie ma dobrych wieści

Podatek VAT został podniesiony jeszcze za rządów PO - według pierwotnych założeń tylko przejściowo, na okres trzech lat. Tymczasem choć mija już 10 lat, na obniżkę się nie zanosi. I rząd PiS na razie tego nie zmieni. Dlaczego? - Uważamy, że kluczowe jest mniejsze opodatkowanie pracy i to jest pewien trend, z którym idzie cały świat zachodni. Uważamy, że dochody z pracy i z emerytur powinny być najmniej opodatkowane. Klin podatkowy był często zgłaszany jako największa bolączka polskich pracowników, także przez związki zawodowe - mówił w programie "Money. To się liczy" wiceminister finansów Piotr Patkowski. Czy można jednak liczyć, że i VAT wróci do swojej wcześniejszej, 22-procentowej stawki? - W przyszłym roku nie przewidujemy w tym zakresie zmian - skomentował Patkowski.

podatki
vat
10
Podziel się:
KOMENTARZE
(10)
Sylwek
3 lata temu
Przy wyborach Suweren Pis podliczy i za paliwo po ponad 6 zł za inflację 8 %
Waldek 14l
3 lata temu
A Jarosław Kaczyński obiecał obniżyć VAT
vincent
3 lata temu
kiedyś było taniej, tańszy pracownik bo duże bezrobocie, niskie pensje, brak inflacji, wysokie ceny, czasami brakowało w budżecie pinindzy ale to się coś sprzedało/sprywatyzowało i komu to przeszkadzało?
Ziko
3 lata temu
Jeszcze trochę i paliwo będzie po 6 zł. Ale co tam najważniejsze, że swoich obsadzili na stołkach to i mają za co kupować... Złodzieje...
Monia
3 lata temu
Tak, i własnie w ramach zmniejszenia opodatkowania pracy, w nowym ładzie samozatrudnieni z przychodami ponad 6 tys zł brutto, dostaną dodatkowe 9% podatku (nieodliczanie zdrowotnego). A tym, którym się wydaje, że 6 tys przychodu na samozatrudnieniu to taki miód oświadamiam, że od tych 6 tys trzeba zapłącić 1500 zusu, 150-200 zł księgowa i jeszcze 17% podatku.