Notowania

vat
30.12.2019 09:19

Luka CIT wciąż straszy. Sarnowski zapowiada jej zmniejszenie

W ubiegłym roku straty z tytułu niezapłaconego CIT sięgały 43 mld zł, czyli minimalnie mniej niż rok wcześniej, kiedy wynosiła 44 mld zł. Od nowego roku rząd ma zintensyfikować walkę z luką podatkową.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pixabay.com)
W ubiegłym roku straty z CIT sięgały 43 mld zł

Resort finansów planuje oszacować wysokość luki w CIT. We wrześniu tego roku rozpoczął się program jej liczenia - poinformował na łamach Polskiej Agencji Prasowej wiceminister finansów Jan Sarnowski.

Dokładnie 35 235 640 544 złotych wyniosły po III kwartach br. wpływy z CIT
Wyspecjalizowane urzędy skarbowe pod lupą. Eksperci: Szczególnie widać wysoki poziom dochodów z CIT

Pierwsze szacunki ministerstwo powinno przedstawić w perspektywie roku. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku straty sięgały 43 mld zł, czyli minimalnie mniej niż rok wcześniej, kiedy luka wynosiła 44 mld zł.

- Mam nadzieję, że będzie to pewnego rodzaju asumpt, aby ocenić efektywność wprowadzanych w ostatnich latach narzędzi uszczelniających system - zaznaczył Sarnowski w rozmowie z PAP.

Estoński CIT w Polsce. Rzecznik rządu podał datę

Dodał również, że jego resort planuje "nowe otwarcie w podatku VAT".

Prof. Gajewski w WP money.pl: luka podatkowa CIT może zachwiać stabilnością państwa

- Planujemy nowe otwarcie w podatku od towarów i usług. Więcej szczegółów przekażemy w przyszłym roku. Będzie się to również wiązało z uproszczeniami oraz z innym podejściem do tego podatku. Chcielibyśmy prowadzić stały audyt rozwiązań VAT-owskich w kierunku upraszczania tego podatku i zdejmowania niepotrzebnych barier - mówił na łamach PAP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: vat, cit, podatki, luka w cit, jan sarnowski
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-12-2019

sceptykto 4 lata wam za mało, nieudacznicy, A tak pluli na PO.

30-12-2019

mmco to żyd krzywomordy się pomylił ? cały czas słyszę jak się zwiększa wpływ.. a tu taka wtopa , oj jednak banksterzy kłamią aż się dymi !!!

30-12-2019

Francesco BernardoniPrzecież wszystko (!!!) "uszczelnili" - "dziury" podatkowe były tylko "przez osiem ostatnich lat..." za poprzedników!!! Ktoś … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (59)