Trwa ładowanie...
bDeOCzBx

Notowania

Cit – Wszystkie wiadomości

102
08.10.2020 21:31

PODATKI
 / 
Kościński przekonuje: w przyszłym roku nie będzie żadnego podwyższania podatków

Rząd chce objąć podatkiem CIT spółki komandytowe. Eksperci ostrzegają, że rykoszetem oberwą firmy rodzinne i samorządy, a zyska budżet. Minister finansów Tadeusz Kościński broni swojego projektu.

3
07.10.2020 11:07

PODATKI
 / 
Spółki komandytowe objęte CIT-em. Wymowny komentarz eksperta

- Przy rekonstrukcji deklarowano duże wsparcie dla przedsiębiorców i lepszy klimat dla gospodarki, a teraz mamy nikomu niepotrzebny i szkodliwy projekt zmian w podatkach - mówi w programie "Money. To się liczy" Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan. Jak dodawał, czym innym są deklaracje przedstawicieli władzy, a czym innym sygnały płynące z ich działań. - Gospodarka odczytuje takie sygnały bardzo negatywnie - podkreślał Witucki. - Jest to niepotrzebnie wprowadzana regulacja, mająca na celu złapać kilkadziesiąt spółek. A przecież są instytucje, które mogą to wyłapywać już na bazie dzisiejszych przepisów - twierdzi Witucki. Jego zdaniem po nowelizacji w takim kształcie "obłowią się" przede wszystkim kancelarie prawne, które znajdą patent na szybkie przekształcenie spółek komandytowych na przykład w spółki z o. o.

5
07.10.2020 9:43

PODATKI
 / 
CIT dla spółek komandytowych. Ważna deklaracja Gowina

- Obejmuję urzędowanie, gdy ten projekt jest już w Sejmie - tak o zmianach w dodatkowym opodatkowaniu spółek komandytowych mówi w programie "Tłit" wicepremier i minister rozwoju Jarosław Gowin. Jak dodał, projekt spadł z porządku obrad bieżącego posiedzenia. - Mamy 2-3 tygodnie, żeby się nad nim poważnie zastanowić - powiedział polityk. Jeszcze ważniejsza deklaracja padła chwilę później. - Jestem za wydłużeniem vacatio legis tej ustawy. Polski przedsiębiorca nie może być zaskakiwany zmianami podatkowymi w tak krótkim czasie - zapowiedział nowy-stary wicepremier oraz minister rozwoju, pracy i technologii. Nie zdradził jednak, czy co do zasady jest zwolennikiem zmian podatkowych. - Zajmę takie stanowisko jakie wypracuje polski rząd - skwitował jedynie.

94
02.10.2020 12:40

PODATKI
 / 
CIT dla spółek komandytowych. To oznacza wzrost podatków dla 73 tys. polskich przedsiębiorców

Rząd szykuje zmiany w podatkach. Efekt? Najbardziej ucierpią najprężniej działające firmy. Nie będą one miały szansy skorzystać z niższej 9-procentowej stawki CIT, a faktyczne opodatkowanie wspólników tych spółek wzrośnie - ostrzegają eksperci.

192
28.09.2020 11:55

PODATKI
 / 
Budżet państwa. Propozycje dla przedsiębiorców, Morawiecki przypomniał je na zdjęciu

Mały ZUS, zmiany w podatkach PIT, CIT oraz wsparcie dla inwestorów - takie propozycje zakłada pakiet rządu Mateusza Morawieckiego dla przedsiębiorców. Premier przypomniał o nich na zdjęciu, które umieścił na portalach społecznościowych.

bDeOCzBz
3
17.09.2020 16:28

ZMIANY W PODATKACH
 / 
Ministerstwo Finansów chce uszczelniać. Ale przedsiębiorcom ma być łatwiej

Minister Finansów Tadeusz Kościński informuje, że jego resort przygotował pakiet zmian podatkowych. Twierdzi, że nie mają celu fiskalnego, ale na jednej z nich budżet ma zyskać 2 mld złotych. Na innych mają zyskać przedsiębiorcy.

259
17.09.2020 12:31

PODATKI
 / 
Zmiany w CIT. To wylewanie dziecka z kąpielą

- Rząd mówi o uszczelnianiu systemu, a rykoszetem oberwą firmy rodzinne i samorządy - twierdzą eksperci. To efekt zmian w prawie podatkowym, proponowanych przez resort finansów. Najmocniej ucierpią spółki komandytowe, które zostaną objęte podatkiem CIT. Zyska budżet: prawie 17 mld zł.

3
14.09.2020 9:01

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Wyższe składki na umowie zlecenia. Od kiedy zmiany?

Dziś w programie "Money. To się liczy" gościem będzie Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan. Rozmawiamy m.in. o nowym podatku CIT i planach rządu, by zwiększyć składki od umów zlecenia. Zapraszamy od 9.15.

26
09.09.2020 6:35

CIT
 / 
Rząd szuka pieniędzy w podatkach. Przedsiębiorcy zapłacą więcej

Minister finansów zaklina się, że nie będzie nowych podatków. Stawki faktycznie się nie zmienią, ale wielu przedsiębiorców zapłaci więcej. Rząd szuka bowiem sposobu, by z biznesu wydusić więcej pieniędzy – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

bDeOCzBF
1
08.09.2020 12:15

PODATKI
 / 
Zmiana w podatkach dla części firm. "To proces uszczelnienia"

Rząd zapowiedział rewolucyjną zmianę dla części firm - objęcie spółek komandytowych podatkiem CIT. - To jest proces uszczelnienia podatkowego. Zaczął się od podatku VAT, drugim miejscem jest CIT - komentuje dr Ernest Pytlarczyk, główny ekonomista Banku Pekao S.A. - Pewne próby zacieśnienia fiskalnego, w sytuacji, w której dużo wydaliśmy, będą poodejmowane, ale bardzo ostrożnie - uważa. - Wciąż jest świadomość, że jesteśmy w newralgicznym punkcie cyklu koniunkturalnego: wzrost się pojawił, ale mamy na horyzoncie dużo problemów strukturalnych, więc apetyt na brutalne zaciśniecie fiskalne nie jest duży, dlatego że to może być kosztowne i dla optymizmu, i dla samego wzrostu gospodarczego - tłumaczy ekonomista.

216
06.09.2020 14:35

PODATKI 2020
 / 
Zmiany w podatkach. Szykuje się rewolucja dla dużych firm

Rząd zamierza powiązać wysokość podatku z miejscem uzyskiwania przez duże firmy dochodów. Nowe przepisy miałby niebawem wejść w życie. - Będzie poruszenie wśród firm - przestrzega w rozmowie z money.pl Grzegorz Szysz partner i doradca podatkowy w Grant Thornton.

16
04.09.2020 12:45

PODATKI
 / 
Podatki. Rząd chce zwiększyć limit przychodów, uprawniający do 9 proc. CIT

Rząd planuje podnieść do 2 mln euro z 1,2 mln euro limit przychodów, uprawniających do skorzystania z obniżonej 9-proc. stawki CIT, oraz podnieść limit uprawniający do z opodatkowania w formie ryczałtu ewidencjonowanego do 2 mln euro z 250 tys. euro, wynika z wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.

1
04.09.2020 12:30

CIT
 / 
Podatek CIT. Kto płaci najwięcej? Banki na szczycie listy

Najwyższe podatki odprowadzają do budżetu państwa banki. Zajmują cztery pierwsze miejsca na liście.

bDeOCzBG
96
31.08.2020 6:36

PODATKI
 / 
Podatek od hipermarketów. Rząd planuje wprowadzić go już za kilka miesięcy

Mimo wątpliwości prawnych, rząd planuje wdrożyć podatek od handlu. Jak zakłada resort finansów, miałby on zacząć funkcjonować od 1 stycznia.

84
18.08.2020 7:18

PODATKI
 / 
Estoński CIT dla nielicznych. Rząd stawia dużo warunków

Inwestycje w określone środki trwałe, minimalne zatrudnienie, próg przychodowy - to tylko niektóre warunki, które musi spełnić firma chcąca skorzystać z estońskiego CIT-u. PiS zapowiadał rewolucję dla setek tysięcy firm. Wygląda na to, że skorzysta ich znacznie mniej.

30
07.08.2020 15:19

PODATKI
 / 
Estoński CIT w prekonsultacjach. Rząd planuje jego wprowadzenie w III kwartale roku

Do 23 sierpnia 2020 r. trwają prekonsultacje w sprawie tzw. estońskiego CIT-u - poinformowało na Twitterze Ministerstwo Finansów. Według wykazu prac legislacyjnych rząd planuje wprowadzenie ustawy w III kwartale 2020 roku.

37
28.07.2020 12:34

PODATKI
 / 
Estoński CIT. Po jego wprowadzeniu wydatki inwestycyjne mają wzrosnąć o blisko 2 proc. PKB

Po wprowadzeniu estońskiego CIT w Polsce wartość dodatkowych inwestycji może wzrosnąć rocznie o blisko 2 proc. PKB - oceniają eksperci z Polskiego Instytutu Ekonomicznego oraz z Ministerstwa Finansów. Zakładają oni również, że wprowadzenie tego rozwiązanie zwiększy zatrudnienie.

16
08.07.2020 18:37

PODATKI
 / 
CIT. Kościński mówi o wyraźnym wzroście dynamiki wpływów z podatku

Dynamika wzrostu wpływów z CIT w Polsce jest wyraźna - zapewnił minister finansów Tadeusz Kościński. Podkreślił też, że na dynamikę nie wpływa fakt, że część podatników płaci niższy podatek CIT od ubiegłego roku.