Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Mały ZUS 2020. Czasu zostało niewiele

15
Podziel się:

Do 8 stycznia muszą złożyć wnioski przedsiębiorcy, którzy chcą płacić obniżone składki na ZUS.

Termin składania wniosków dotyczących korzystania z małego ZUS-u mija w środę 8 stycznia.
Termin składania wniosków dotyczących korzystania z małego ZUS-u mija w środę 8 stycznia. (Arkadiusz Ziolek/East News, ARKADIUSZ ZIOLEK/East News)
bEDxOmZN

W 2019 r. z "Małego ZUS-u" skorzystało 168 tys. osób, a od 2020 r. dołączy do nich kolejne 152 tys. przedsiębiorców, którzy w 2019 r. zarabiali za dużo. Oni muszą się przejmować terminem składania wniosków. Nowi, którzy w 2019 roku nie prowadzili firm, mają jednak już bardzo mało czasu.

bEDxOmZP

Termin składania wniosków dotyczących korzystania z Małego ZUS-u mija bowiem w środę 8 stycznia - przypomina Ministerstwo Rozwoju i Kancelaria Premiera.

bEDxOmZV

Przedsiębiorcy, którzy nie korzystali wcześniej z tzw. małego ZUS, muszą zgłosić się do ubezpieczeń społecznych lub ubezpieczenia zdrowotnego z kodem tytułu ubezpieczenia rozpoczynającym się od 0590 albo od 0592.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEDxOnaq
KOMENTARZE
(15)
Jowi
2 lata temu
Mały ZUS miał pomoc małym firmom. Żenada wszystkim co nie są na karcie podatkowej. Na karcie plac Duży ZUS. Chory system.
Olo
2 lata temu
Jeśli nie prowadziłeś działalności w 2019 to nie możesz korzystać z ulgi mały zus. Panie redaktorku chyba w tys samym pubie przesiadujesz co kolega Ziomek. Nie wiem o co chodzi ale napiszę.
Bintexus
2 lata temu
Kto stworzył ten bełkot? Człowieku wróć na korepetycje z logiki.
bEDxOnar
kolo
2 lata temu
Brawo dla redaktora który nie wie co pisze 1. mały zus obowiązuje tylko w styczniu 2020 i dlatego czas na złożenie papierów do 8 stycznia 2. 31 stycznia kończy się mały zus i od pierwszego lutego do 31 grudnia 2020 roku będzie obowiązywał Nowy ZUS PLUS - czas na złożenie papierów do 29 lutego 2020 roku i wszystko jasne
prawda
2 lata temu
Za ten mały ZUS co dużego wchodzi w rachubę?